Україна отримала закуплені США зенітні установки Gepard

Україна отримала закуплені Сполученими Штатами у Йорданії самохідні зенітні установки Gepard.

Україна отримала закуплені США зенітні установки Gepard
Україна отримала закуплені США зенітні установки Gepard

Фото установок були опубліковані на офіційній сторінці ПС ЗСУ у фейсбуці.

Самохідні зенітні установки Gepard, що були закуплені Штатами у Йорданії, мають модернізовану систему керування вогнем та сучасніший радіолокаційний комплекс.

Першочергово ці зенітні системи були поставлені збройним силам Нідерландів у межах контракту 1977 і 1979 року та отримали іншу радіолокаційну частину та систему постановки димових завіс.

Насамперед вона відрізнялася пошуковою радіолокаційною антеною, яка працює в Х-діапазоні (німецька — в S-діапазоні) та має кругову поляризацію (на німецьких — тільки горизонтальна).

Також є певна різниця в антені захоплення цілей, яка на нідерландських машинах працює у діапазонах X/Ka (на німецьких Ku) та має меншу дальність виявлення цілей — 13 км (на німецькій 15). Попри це нідерландські Gepard здатні регулювати частоти за шістьма пунктами, у той час, як німецькі тільки за двома.

Як зазначається у повідомлені, наразі обслуга комплексу Gepard полює на російські ударні БпЛА та крилаті ракети у складі сил і засобів протиповітряної оборони Повітряного командування «Захід».

«Ми прагнемо досягти найвищої ефективності під час відбиття авіаційно-ракетних ударів і знищити максимальну кількість цілей. Тому безперервно навчаємо екіпажі, збираємо, узагальнюємо та розповсюджуємо кращий досвід, проводимо тренування із залученням контрольних цілей», — йдеться у повідомлені ПС ЗСУ.