Податки треба знижувати, а не слухати маячню МВФ — експерт

Податковий кодекс треба спрощувати, а не слухати маячню МВФ про підвищення податків в Україні.

Де результати аудити витрат коштів?
Де результати аудити витрат коштів?

Про це в коментарі заявив експерт з економічних та політичних питань Юрій Гаврилечко.

«Голова місії МВФ в Україні — не є економістом або фахівцем з економіки. Щобільше, він не за що не відповідає, тому ляпати язиком може, що завгодно. Тому ставитися треба до цього, як до слів навіженого. Адже податки треба знижувати. Тобто в рази зменшувати кількість податківців. А податковий кодекс треба спрощувати. Зокрема, якщо ми дійсно, як держава збираємося вигравати війну, використовуючи власні ресурси», — каже експерт.

На його думку, ми маємо йти шляхом інших держав, які досягали розвитку.

«Нема в світі жодної держави, яка б досягла економічного розвитку через ускладнення податкової системи та збільшення оподаткування. За всю історію існування податків, як явища, такого прикладу у світовій історії не було», — зазначає Ю. Гаврилечко.

За його словами, має бути аудит витрачання коштів.

«Де результати аудити витрат коштів? Де змінена структура бюджету? Зокрема, з бюджету мирного часу на бюджет воєнного часу. Де блокування, щодо виведення коштів за кордон на обслуговування та погашення боргових зобов’язань. Де переорієнтація економіки на воєнні рейки? Де визначення пріоритетів фінансування саме воєнної сфери та суттєва скорочення інших видатків? Зокрема скорочення функцій та кількості держапарату? За час повномасштабного вторгнення країна втратила більше ніж третину працездатного населення. Де скорочення держапарату та представників місцевого самоврядування? Намагання за рахунок підвищення податків забезпечити більший обсяг надходжень до бюджету, схоже на те, що людина с діркою в кишені хоче збільшити кількість грошей напихаючи туди все нові й нові купюри. Однак поки дірку не зашити, грошей там більше не стане. А чи дійсно у нас не вистачає грошей в бюджеті? А скільки не вистачає та кому саме не вистачає? Чому і скільки коштів не вистачає військовим? Тобто в бюджет 2024 року, коли його ухвалювали восени 2023 року були вставлені неадекватні розрахунки? Може треба замінювати персонал Мінфіну, бо там не вміють рахувати. А якщо вони не вміли рахувати 9 місяців тому, де є гарантія, що вони зараз навчилися рахувати? Адже саме завдяки підрахункам цих людей, грошей і не вистачає. Тому в Мінфіні мають прозвітувати, щодо їх підрахунків бюджету на 2024 рік, який вони подали до Ради. На якого середню зарплату вони орієнтувалися? А всі заяви, що грошей в бюджеті не вистачає — струс повітря», — резюмує експерт.

Нагадаємо, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) підтримує наміри уряду щодо податкових змін, які викликали жваву дискусію у суспільстві. Там наголошують, що підвищення податкових ставок неминуче.

Про це повідомив голова місії МВФ в Україні Гевін Грей.