Кличко не виконав обіцянку розпочати будівництво ЖК Київміськбуд — інвестори

Мер Києва В. Кличко, який 10 місяців тому обіцяв відновити будівництво житлових комплексів Київміськбуд, досі цього не виконав — 40 тисяч інвесторів залишаються без житла під час війни.

Мер Києва В. Кличко
Мер Києва В. Кличко

Про це під час ефіру на i-ua.tv заявили інвестори.

«Київміськбуд прийшов на будівництво великої кількості ЖК Укрбуд. Вони продали метрі з наших ЖК та отримали інвестиції з боку інвесторів. Станом на 23 серпня на будівництві нічого, на жаль, не робиться. А будівництво на ЖК Академ Парк мало б бути закінчено ще в червні 2020 року. Хоча в 2019 році Київміськбуд розпочав у нас на об`єкті будівництво. Однак в травні 2021 року будівництво було припинено і це ніяк не пов’язано з війною. А вже після повномасштабного вторгнення рф, ми, як інвестори, неодноразово зустрічалися з керівництвом Київміськбуду, але все закінчується обіцянками. Адже за 10 місяців після обіцянок Кличка, відновити будівництво на об’єкті, нічого не було зроблено», — каже інвесторка ЖК Академ Парк Тернова Вікторія.

За словами інвесторів, аналогічна ситуація склалася і на інших об’єктах. Адже створюється лише імітування діяльності з проведення нарад, але все лише на словах. Зокрема, ЖК Арт Хаус, що біля метро Васильківської, так і не розпочали будувати.

«Там просто поляна. 1,5 роки йшли суди. З травня ми отримали згоду будувати. Однак нічого на сьогодні не змінилося», — підкреслює інвесторка ЖК Арт Хаус Король Оксана.

Не краща ситуація на ЖК Отрада, ЖК Урлівській 2 та ЖК Злагода. За словами інвесторів, нічого не будується. Хоча об’єкти вже давно мали здати згідно з їх паспортами.

Навіть на житлових об`єктах, які були здані ще три роки тому, досі не можуть закінчити будівництво, наприклад, на житловому комплексі Фрідом.

«Фрідом ввели без жодної мережі три роки тому і наразі це питання не закрите. Є багато недоробок. Зокрема, недороблена покрівля та прибудинкова територія. Однак саме завдяки наполегливості інвесторів та перерахунку коштів на добудову з Фонду фінансування будівництва (ФФБ) — залишки коштів від доплат, роботи здійснюється, хоч і повільно. У КМБ коштів на добудову немає. Зате є додаткове навантаження на технічні робити на ЖК зі сторони міста, яке й блокує ці рішення. Тому роботи просуваються дуже повільно. Хоча, де ЖК добудовані на 94% і більше, можна працювати за схемою — перераховувати кошти на певні роботи під гарантійне забов’язання», — зазначає інвесторка Лунькова Вікторія.

За словами інвесторів, єдиний ще не зданий об’єкт, де ведуться роботи — Твін Хаус.

«Це стало можливо завдяки взаємній роботі з КМБ, роботі з новим директором Департаменту організації та технічного забезпечення будівництва Богданом Гобелецький та взаємодії с ФФБ. Будуємося ми завдяки коштам розстрочників та за гроші за додаткові квадратні метри. Ця схема для тих, де більшість квартир була продана через фонд фінансування будівництва (ФФБ). Схема проста — пишеться лист з найменуванням робіт та матеріалів до КМБ, де його аналізують. Після затвердження цей лист направляється на ФФБ, який дозволяє перераховувати кошти на Київміськбуд за дозволом інвесторів. Тому прохання до інвесторів Твін Хаус — вчасно погашати свої розстрочки. За додатковими питаннями звертайтеся до телеграмканалу Укрбудінвестори», — підкреслює інвестор Твін Хауз Ростислав Петров.

До речі, за словами інвесторів, не будують навіть прибуткові ЖК, такі як Чарівне місто та Урбан парк, які знаходяться на землях Міноборони. Саме тому певний відсоток житла має бути наданий військовим, що дуже актуально під час війни.

«Загальна кількість будинків, які мають збудувати в ЖК Урбан парк — 10, тому є де заробляти. Під час зустрічі з новим керівництвом КМБ, нам казали, що наш об`єкт найцікавіший і будівництво розпочнеться з профіцитних ЖК, як наш. На жаль, цього досі не відбулося, бо у Київміськбуду немає коштів. Відділи продаж не працюють, грошей немає, як і будівництва. Причому гроші з розтерменувань інвесторів йдуть на міфічні роботи, яких не існує», — резюмує інвестор ЖК Урбан парк Кєвшин Олександр.

Крім того, є такі об’єкти, які досі не прийняв КМБ — це ЖК Солар Сіті.

«З 2019 року будівництво зупинено. В недобудові проживають безхатченки та граються діти, що може призвести до трагедії. На жаль, новий голова КМБ нічого досі не відповів на наші численні звернення. Ми не знаємо, що робити об’єктам, де готовність нижче ніж 90%? Тобто, де квартири були вкрадені командою Кушніра», — зазначає Юлія Никитенко — інвесторка ЖК Солар Сіті.