Заборгованість за комунальні послуги за 2,5 роки зросла у 14 разів — експерт
Питання, щодо зростання комунальних послуг треба задавати скоріш не МВФ, а нашій владі. Зокрема, чому вони визначили саме такі інструменти, щодо погашення заборгованості перед фондом та не провели відстрочку цих платежів.
Про це під час ефіру заявив голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.
«У 2014−2015 році були підписані певні договори, які будуть діяти до 2044 року. Зокрема, про те, що Україна взяла кошти у МВФ та повинна віддавати їх відсотками до 2044 року. А методи, принципи сплати та де брати кошти, визначає українська сторона. Тому МВФ нагадує українській стороні, що вона визначила інструментом погашення заборгованості певної суми перед фондом, підняттям тарифів та податків на комуналку. Інших інструменті наша влада не бачить. Тому питання треба задавати скоріш не МВФ, а нашій владі, чому вони визначили саме такі інструменти, щодо погашення заборгованості. Чому не провели відстрочку цих платежів? Чому не перенесли ці платежі на 3−5 років після війни? Це питання до нашої влади. Зокрема, чому влада і надалі продовжує підіймати податки не вирішуючи жодної економічної проблеми», — каже О. Попенко.
На його думку, реструктуризація комунальних боргів не рятівний круг для українців, які мають заборгованість.
" Не кожного разу вони зможуть звертатися до комунальної компанії, щоб оформити реструктуризацію. Крім того, законом визначено, що українці не можуть отримувати субсидію, якщо є заборгованість за комірне. Держава і далі закручує гайки населенню, невраховуючі його економічний стан. Тим самим змушуючи людей сплачувати останні кошти за комуналку. Інакше вони не зможуть отримати субсидію та пільги. Реструктуризація не проводиться. Останнє, що залишиться українцям — продавати власне майно. Вже є такі ситуації. Лише за липень було маже 700 тисяч справ, щодо заборгованості українців за комірне. Це дуже велика цифра. Три роки тому у виконавчої служби було лише 55 тисяч справ, щодо заборгованості за комірне. Тобто заборгованість за комунальні послуги за 2,5 роки зросла у 14 разів", — резюмує експерт.