Правозахисник прокоментував закон згідно з яким планують саджати офіцерів-командирів

Перед тим, як притягати командирів до відповідальності суд має встановити, що ними було скоєно злочин.

Правозахисник прокоментував закон згідно з яким планують саджати офіцерів-командирів
Правозахисник прокоментував закон згідно з яким планують саджати офіцерів-командирів

Про це в коментарі i-ua.tv заявив правозахисник Дмитро Павліченко.

«Для того, щоб не засуджували офіцерів-командирів, їх накази мають бути адекватними. На жаль, велика кількість наказів військового командування є неадекватними, бо така система ще була за радянських часі. Адже радянська система працювала не розумом, завдяки людям, яких кидали на передову на завдання без зброї та підтримки. Тому перед тим, як притягати командирів до відповідальності суд має встановити, що ними було скоєно злочин. На його думку, у закон треба внести зміни, що наказ командування відповідає необхідним критеріям. Якщо закон буде виписано неправильно, то це буде репресивним механізмом, щоб ще більше знищити хлопців на нулі», — каже правозахисник.

На його думку, треба уважно вичитати законопроект, який передбачає кримінальну відповідальність військових командирів за злочини, вчинені їхніми підлеглими.

«Туди треба вносити зміни, щоб були враховані права всіх сторін. Крім того, якщо у нас йде війна, то всі громадянські інститути мають бути закритими. Влада має перейти в руки військовим, а економіка має бути переведена на військові рейки. Однак про це ніхто не каже. Все це треба прописувати, адже під час війни мають працювати не суди, а трибунали. Тому до цього закону багато питань. Якщо їх не уладнати, то він де юре може не запрацювати. Крім того, офіцерів-командирів не мають права засуджувати за злочини військових, до яких вони не мають жодного відношення», — резюмує правозахисник.

Нагадаємо, що в ЗМІ з’явилася інформація, що в Україні наразі розробляється важливий законопроект, який передбачає кримінальну відповідальність військових командирів за злочини, вчинені їхніми підлеглими. Ця ініціатива виникла на тлі конфлікту, що триває, і необхідності забезпечення справедливості та відповідальності у збройних силах. Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності заявив про намір рекомендувати ухвалити цей законопроект у другому читанні, що наголошує на його значущості та актуальності в умовах воєнного часу.