Для УНР головним ворогом була москва, як біла, так і червона — дослідник
1919 рік був кризовим для Української народної республіки. Адже армія УНР під кінець року опинилася у так званому трикутнику смерті
Про це під час ефіру заявив незалежний дослідник історії України Сергій Коваленко.
«31 серпня 1919 року, трохи пізніше за армію УНР, до Києва увійшли денікінські війська. Тобто війська збройних сил Півдня росії. На Хрещатику готувався парад армії УНР, яка увійшла до Києва на день раніше. До речі, УНР протрималася недовго, але це не означає, що УНР не була державою. Однак прийшли денікінці та вчепили триколор в центрі міста на Хрещатику. Після чого Федір Бужко із Чорних Запорожців наказав своїм козакам цей прапор зкинути. Частина киян стала на бік Білої гвардії, а частина на бік УНР», — каже дослідник.
За його словами, під час перемовин сторін, на Печерську, де завжди гніздо московщини. Пролунала заява, що ніякого УНР не визнають, адже це злочинці та зрадники, бо УНР утворилася на уламках імперії. Мало того, ще і з німцями увійшли у договірні стосунки. Також пролунала заява, що Київ — «мать городов русских» і що українським він ніколи не буде.
«Таким чином почали виконувати сценарій розколу. Адже денікінці сказали командуванню українсько-галицької армії, що допоможуть у війні проти Польщі. Адже у галичан основним ворогом були поляки, з якими замирилися, щоб не воювати на два фронти. А для УНР головним ворогом була москва, як біла, так і червона. В результаті командувач української галицько- волинської армії наказав третьому корпусу відійти від Києва на 50 км, і місто опинилося у руках війська збройних сил Півдня росії. У деніківців була дуже сильна ненависть проти всього українського, тому вони продовжувати повномасштабну війну проти УНР», — каже історик.
Він підкреслив, що 1919 рік був кризовим для Української народної республіки. Адже армія УНР під кінець року опинилася у так званому трикутнику смерті.