Рейди ТЦК українськими містами чергова схема здирництва — правозахисник

Наразі ж представники ТЦК, затримуючи чоловіків на вулицях, набивають свої кишені хабарями. Адже корупція — перший ворог українського народу, бо кошти йдуть куди завгодно, але не на потреби ЗСУ та поранений бійців.

Рейди ТЦК українськими містами чергова схема здирництва
Рейди ТЦК українськими містами чергова схема здирництва

Про це в коментарі i-ua.tv заявив правозахисник Дмитро Павліченко

«Досі не прийнято закону про ТЦК, тому його не існує, як органу влади. Саме тому тцкашники безкарно можуть робити все, що завгодно і відбуваються страшні речі і далі будуть відбуватися. Саме тому треба приймати закон про ТЦК. Наразі ж представники ТЦК, затримуючи чоловіків на вулицях, набивають свої кишені хабарями. Адже корупція — перший ворог українського народу, бо кошти йдуть куди завгодно, але не на потреби ЗСУ та поранений бійців», — каже правозахисник.

За його словами, кошти, які отримують представники ТЦК в ході рейдів мають йти на ЗСУ та до громади.

«Однак таких рахунків немає. І це упущення громади. Люди мають об’єднуватися, і вимагати, щоб всі хабарі, які отримали представники ТЦК, йшли не до їх кишень, на потреби ЗСУ. Тобто кожна громада під час зборів має самостійного обрати представників ТЦК, яким люди довіряють. Наразі ж туди призначають людей, без узгодження з громадою, і там знаходяться не найкращі представники українського народу. Нагадаю, що перший скандал був в Одесі з керівником обласного ТЦК. У нього в кабінеті знайшли символи іншої держави. Тільки за це його мали вже притягати до кримінальної відповідальності. Адже він є прямим зрадником українського народу», — зазначає правозахисник.

На його думку, громаді треба доносити її права та повноваження і саме вона має вирішувати, кого призначати до ТЦК. Адже наразі рейди представників ТЦК українськими містами є чергова схема здирництва з українського народа.

Нагадаємо, що штовханиною і затягуванням чоловіків в поліцейські машини закінчився в п'ятницю концерт, присвячений 30-річчю гурту «Океан Ельзи» у Києві. У Київському обласному ТЦК вже прокоментували це, мовляв такі перевірки документів діють постійно з моменту вступу в дію закону про мобілізацію. І ще там сказали, що конфліктних ситуацій за участі військовослужбовців ТЦК зафіксовано не було.

Так звані рейди прокотилися різними містами України. Загалом мобілізаційні перевірки відбувалися біля торгових центрів, у барах, спортзалах. У Львові навіть завітали на весілля. Десь не обійшлося без сутичок і затримання. Затримані чоловіки зазначали, що представники ТЦК вимагали хабарі у розмірі 2500 тисяч доларів.