Мінімальну зарплату треба звільнити від оподаткування — економіст

В нас надзвичайно високий рівень тінізації економіки. Через це в бюджет щорічно не надходить 600 млрд грн.

Олег Пендзін
Олег Пендзін

Про це під час ефіру на i-ua.tv заявив економіст Олег Пендзін.

«Законороєкт про підвищення податків не буде введено в дію з 1 жовтня. Адже в Раді, та багато експертів наголошували на конституційності цієї норми. Політичні сили подадуть до Конституційного суду і ця норма буде скасована. Тому підвищення податків буде з 1 листопада. Після чого, до кінця року згідно з цим законом, в бюджет буде зібрано близько 20- 30 млрд грн. На наступний рік ця сума становитиме близько 120 млрд грн. Однак українці тепер будуть отримувати зарплату на 3,5% менше. Це стосується працюючих українців, які стануть на 3,5% біднішими», — зазначає економіст.

Він підкреслив, що купівельна спроможність українців значно впаде. Також ті, хто поклали гроші на депозит, отримають менше коштів у відсотках. Крім того, в 2025 році заморожуються всі соцстандрати.

«Мінімалка не буде зростати найближчі три роки і за умови збільшення видатків на воєнний збір, фізичних доходів буде менше. А це означає, що купівельна спроможність українців значно впаде. Тому ми побачимо реальне падіння доходів населення. Тобто українці, щоб вижити, будуть саджати картоплю та шукати 2−3 робити. Хоча мінімальну зарплату треба звільнити від оподаткування. Хоча, на жаль, є випадки, коли всій фірмі платять мінімалку, а все інше — додають у конвертах. Адже в нас надзвичайно високий рівень тінізації економіки. Через це в бюджет щорічно не надходить 600 млрд грн. Тіньова економіка — це зарплати в конвертах, корупція та ухиляння від сплати податків бізнесом. Насправді, яка країна, такі і доходи. Тому не може бути великих доходів у громадян при бідній країні», — резюмує економіст.