Формула Захід дає зброю, українці — людей вже не працює — політолог
А участь військових КНДР у війні, які за даними ЗМІ, вже в Україні — демонстрація посилення реваншистів у світі. Якщо західний світ не дасть на це адекватної відповіді, то це буде умиротворення агресора та подальше посилення його маніакальних ідей до укріплення власних сфер впливу та тиску на цивілізований світ.
Про це в коментарі заявив політолог Ігор Чаленко.
На його думку, вступ КНДР у війну — це ще не Третя світова. Однак війна в Україні не є регіональною.
«Війна в Україні — війна світового значення. Однак її не можна називати Третьою світовою війною. А участь військових КНДР — демонстрація посилення реваншистів у світі. Якщо західний світ не дасть на це адекватної відповіді, то це буде умиротворення агресора та подальше посилення його маніакальних ідей до укріплення власних сфер впливу та тиску на цивілізований світ», — зазначає І. Чаленко.
На його думку, є декілька сценаріїв розвитку подій.
«Ми знищуємо силу КНДР так само, як і інших найманців, яких акумулювала рф. Однак Північна Корея не оголошує про свою участь у так званій СВО росії. Після чого КНДР та рф дотримуються положень підписаного в червні договору, але це немає жодного подальшого впливу у геополітичних реаліях. Тому світ не буде вважати такі дії черговою ескалацією і це не спричинить надання нам дозволу на використання далекобійного західного озброєння по території рф. Другий сценарій можливий, якщо Північна Корея буде наголошувати на своїй участі у війні. До речі, нещодавно відбувся візит міністра оборони КНДР до москви. Очевидно, що вони дійсно розглядають шляхи подальшої співпраці. І якщо Північна Корея буде публічно вести свою діяльність, зрозуміло, що це викличе реакцію з боку Сеулу та Південної Кореї. На першому етапі зможемо говорити про обмін розвідданими між нашими державами», — каже політолог.
Він не виключає, що Південна Корея може надати додаткові невійськові ресурси. Можливо це стосуватиметься перекладачів.
«Звичайно хотілося б побачити зміну політики Сеулу, щодо надання військової допомоги, законтрактування техніки Південнокорейського виробництва для країн, які беруть участь у війни. Якщо Південна Корея змінить підходи у власному законодавстві, тоді ми отримаємо серйозне посилення з боку держави, яка входить у ТОП-5 за розвитком власного ВПК. Тоді ми зможемо розраховувати на першій стадії, як мінімум на артилерійські боєприпаси калібру 155 мм та інші. Це ми могли б отримати у короткостроковій перспективі», — підкреслив політолог.
За його словами, реакція президента США Джо Байдена про його стурбованість Північно корейцями в Україні, викликає не позитивну реакцію, щодо того, як класифікує Захід нинішню ситуацію із залученням Другої ядерної держави безпосередньо до конфлікту.
«Чим довше ми не будемо мати адекватної реакції Заходу, тим гірше для нього. Також треба доставати з шафи ідею президента Франції Макрона, щодо можливості розміщення певних іноземних контингентів. Не кажу про фронт та передову, але вони можуть виконувати важливу місію в тилу для того, щоб з’явилися українські ресурси, які необхідні на передовій. Адже сьогодні успіх армії рф на Покровському та Курахівському напрямках та інших, де йде часткове просування, пояснюється нестачею людського ресурсу. Тобто західні війська можуть приймати участь у тилових операціях. Це може бути кордон з Білоруссю, захист певних об’єктів, тобто різні варіації. Тому до цієї теми потрібно повертатися. Адже формула Захід дає зброю, українці — людей вже не працює. Війна на виснаження об’єктивно привела до виснаження ресурсів українського народу. Це є об’єктивним фактором, на який потрібно зважати. Не закликаю, щоб європейці за нас воювали. Однак вони можуть виконувати певні завдання у тилу. Відносно у безпечних місцях на нашій території», — зазначає експерт.