Використання військ КНДР рф: яку відповідь готують у G7, відповів політолог

Міністри G7, які стурбовані використанням військ КНДР росією, можуть підіймати тему введення в Україну західних військових.

Використання військ КНДР рф: яку відповідь готують у G7,
Використання військ КНДР рф: яку відповідь готують у G7,

Про це в коментарі заявив політолог Ігор Чаленко.

«ЄС підважує свої відносини з Китаєм, якраз українською тематикою та відношенням офіційного Пекіну до теми російсько-української війни. Цілком можливо, що у темі закликів до Пекіну повпливати на КНДР, щодо північно-корейський військ, можливо європейські очільники можуть запропонувати Китаю потепління у відносинах. Не кардинальне, а те, що стосується двосторонньої торгівлі. Для того, щоб Китай, все ж таки, натиснув на КНДР та рф. Сумніваюся, що так буде. Очевидно, що сама рф розглядає північно корейські війська, як тилові для того, щоб звільняти власні людські ресурси для подальший атак. Тому у нинішній ситуації вважаю спроби ЄС по цьому треку малоефективними. Хоча не можна виключати, що результат буде досягнуто», — каже І. Чаленко.

На його думку, Китай теоретично може повипливати на росію. У нього є для цього всі інструментарії.

«Проблема в тому, чи захоче цього Китай. Окрім теми ядерки та відновлення зернового коридору в 2022 році, більше не бачив жорсткої позиції Пекіну, щодо контролю над рф у темі російсько- української війни», — підкреслює політолог.

На його думку, країни Великої сімки, що стурбовані використанням військ КНДР, можуть надати економічну відповідь.

" Велика сімка здебільшого відповідає за економіку, тому можуть бути напрацьовані додаткові механізми. А що стосується подальшої економічної підтримки України, то крім 50 млрд кредиту, який нам виділять на наступні 2 роки, можливо, війська КНДР спонукатимуть більше вкладати в український ВПК. Також на європейському рівні піднімати тему Макрона — про долучення іноземних військ у тилові райони України, або ж як мінімум залучення іноземних інструкторів в Україну", — резюмує політолог.

Нагадаємо, що Міністри закордонних справ країн «Групи семи» (G7) та трьох ключових країн-союзниць заявили у вівторок, що вони серйозно стурбовані