Більшість українців повертаються на окуповані території через безвихідь — суддя КСУ у відставці
А що влада зробила для того, щоб ВПО не поверталися на тимчасово окуповані території?
Про це під час ефіру заявив Суддя Конституційного Суду України у відставці Віктор Шишкін.
«Наш дискурс йде про виживання України та справедливість. Тому за слова, що в нас немає грошей я би розстрілював. Вони у нас є … Те, що в нас 150 тисяч ВПО повернулися на окуповані території, і 70 тисяч до Маріуполя, про що заявив нардеп від Слуги народу Ткаченко, то спочатку це треба перевірити на достовірність. А потім в нього запитати, а чи це відбулося не завдяки йому? Що він та інша влада зробила для того, щоб ВПО не поверталися на тимчасово окуповані території? Тобто, що ви зробили, щоб вони були структуровані в соціум на території, яка не окупована. Чи надали ви роботу, житло? У нас зараз дефіцит кадрів, потрібні робітники в метро. Також є робочі місця в оборонному секторі. Тож створіть систему перенавчання та рекрутування у трудову діяльність. У вас є влада та адміністративний механізм», — каже В. Шишкін.
За його словами, варто врахувати, що багато, хто тікав з лінії бомбардувань — не були прихильниками України.
«Тікали з лінії фронту не тільки прихильники України, але ухилянти, колаборанти, які могли повернутися назад після закінчення бойових дій. Однак більшість повертається на окуповані території через неправильну політику, бо їм немає, де тут працювати та жити. На окупованих територіях є житло і люди туди повертаються. Згадайте Другу світову війну. Тоді люди поверталися на окуповані території через безвихіддя. Тому є претензії до влади в тому, що багато людей не хотіло повертатися під окупацію, але були змушені», —
За його словами, він 30 років спостерігає відсутність доктринальної політики в Україні та перспективного програмування.
«З кого це почалося? Згадаємо прем’єра Кучму у 1992 році. Він звик чекати вказівок з москви. Прийшовши в парламент саме з такою ментальністю. Хоча в цивілізованих та незалежних країнах прем’єр приносить програму до парламенту та каже, що робити. Ця тенденція має тяглість і до сьогодні», — резюмує В. Шишкін.