Спочатку має вестися дискусія в Україні — експерт про заяви Макрона та Зеленського, щодо перемовин з рф
Президент Володимир Зеленський спочатку має говорити з українцями про переговори з рф, а вже потім давати іноземним журналістам інтерв’ю.
Про це в коментарі заявив політолог Віталій Кулик.
«Україна виступає за повернення територій у кордонах 1991 року. І це є відправною точкою переговорного процесу. Макрон, роблячи свою заяву, говорить про те, що позиція пов’язана з входженням України у переговорний процес з вимогою повернення кордонів 1991 року, є на даний момент не реалістичною з його точки зору. Тому в питанні Криму, Донбасу та нових захоплених росією територій, Макрон пропонує так званий реалістичний підхід. В чому він полягає, поки що незрозуміло», — каже В. Кулик.
Він нагадав, що подібна риторика у європейців проскакувала і раніше. Проте варто зазначити, що Е. Макрон виступав за направлення до України військового контингенту та за надання Україні далекобійної зброї та можливості її застосування й вступ нашої країни до НАТО.
«Цього не робили його колеги в ЄС. Тому перед тим, як кидати каміння в Макрона, треба розуміти внутрішньо- політичний контекст, в якому перебуває Макрон. Ситуація у Франції не стабільна через падіння уряду. Стоїть питання про передчасні президентські вибори, адже велика кількість виборців розчарована у його політичній силі. В цій ситуації Макрону доводиться балансувати і він має виступати не як яструб, а як прихильник миру та мирних переговорів. Саме тому відкориговує свою позицію», — зазначає В. Кулик.
На його думку, Україна має спокійно ставитися та реагувати на такі заяви президента Франції.
«Треба ставитися спокійно до будь-яких заяв оскільки самі перемовини ще не почалися. Їх рамка не окреслена. Тому ми не можемо говорити про поступки сторін та позиції, з якими ми будемо входити в ці переговори. Україні треба підкреслювати власну позицію та робити її єдиною. Всі представники України, принаймні, ті які озвучують точку зору, мають озвучувати одну і ту ж версію, щодо переговорів з рф. Це потрібно, щоб не було якось дисонансу, коли президент каже одне, МЗС друге, а Кабмін — третє, а якісь ставленики президента — четверте. Тобто позиція має бути озвучена одним голосом та артикульована спочатку українському суспільству, а вже потім іноземним представникам. Потрібно говорити з українцями про переговори, а вже потім давати іноземним журналістам інтерв’ю. А в нас все відбувається навпаки. Президент віддає перевагу спілкуванню з західними журналістами. А ми вже від західних ЗМІ дізнаємося про ту чи іншу ініціативу Зеленського, особливо в частині перемовного процесу. А цього не має бути. Спочатку має вестися дискусія в Україні, з українцями, а вже потім озвучувати позиції міжнародній спільноті», — резюмує В. Кулик.
Нагадаємо, що Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Україна повинна вести «реалістичні дискусії» щодо територіальних питань.