Депутати під час війни мають сидіти в казармах, а не жити в готелях — експерт

Під час війни нардепи мають сидіти в казармах, щоб не витрачати на їх житло мільйони гривень з бюджету.

Депутатам та їх  помічникам в супереч існуючим нормам закону була підвищена зарплата
Депутатам та їх  помічникам в супереч існуючим нормам закону була підвищена зарплата

Про це в коментарі заявив фахівець з ринку праці і трудових відносин Сергій Кондрюк.

«На моє глибоке переконання в умовах колосального дефіциту бюджету через війну рф проти України, всі мали б перейти на військову економію. Якщо прикриваючись війною, уряд Шмигаля заморозив, і фактично щоденно знецінює мінімальну зарплату, пенсію та державці соціальні гарантії у вигляді прожиткового мінімуму, все це говорить про необхідність тотальної економії. Тому такі витрати на нардепів викликають великі питання, зокрема, чому вони досі не в казармах? Депутати під час війни мають сидіти в казармах, створювати закони та при необхідності надягнути бронежилет та з автоматами обороняти Київ або Покровськ», — каже С. Кондрюк.

На його думку, досить дивною є тема використання коштів на потреби народних обранців.

«Депутатам та їх помічникам всупереч чинним нормам закону була підвищена зарплата без прив’язки до прожиткового мінімуму. Тобто це подвійне порушення — моральне-економічне та бюджетне порушення норм, які склалися в нашій державі. Водночас, торік Мінсоцполітики виявилося нездатним освоїти мільярд гривень на протезування наших воєнних. Виникає питання, а як так може бути. Коли на одні видатки коштів не вистачає, а на інші з’являється недовикористання. Тому так і хочеться спитати чи отримує хтось премію з цієї економії? Адже більшості бюджетникам через інфляцію заморожується та знецінюється зарплата. А наші бідні депутати мають жити в готелях замість того, щоб працювати в казармі», — резюмує експерт.

Нагадаємо, що у жовтні 2024 року з державного бюджету було виплачено 1,8 мільйона гривень на компенсацію оренди житла народним депутатам України.

Ці кошти надаються парламентарям, які не мають власного житла в Києві або зареєстровані понад 30 км від столиці, для покриття витрат на оренду житла або винайм готельного номера.

Загалом із березня 2022 року до квітня 2024 року на компенсації оренди житла для народних депутатів з державного бюджету було витрачено 64,5 мільйона гривень.

Варто зазначити, що відповідно до проекту кошторису Верховної Ради на 2025 рік, норма витрат на одного народного депутата України складе 2,28 мільйона гривень.