Нардепи під вибори максимально обмежили свободу слова в Україні — експерт

Народні обранці, прийнявши законопроєкт № 11321, роблять все для того, щоб чиновники продовжували грабувати країну і за це не несли жодної відповідальності.

законопроєкт №11321 було прийнято під вибори
законопроєкт №11321 було прийнято під вибори

Про це в коментарі i-ua.tv заявив експерт з соціальних питань Андрій Павловський.

«В цьому законопроєкті забороняється писати не тільки коментарі про політиків в ЗМІ. Взагалі журналісти тепер не можуть розголошувати персональні дані про статки, маєтки можновладців без їх згоди. В такому випадку не зможуть працювати журналісти розвідувачі, які аналізують всі ці закупівлі через дані в НАЗК по нардепам та іншим посадовцям. Зокрема, наскільки їх доходи відповідають їх статкам. В купу з цим приєднали і заборону писати негативні коментарі про чиновників», — каже А. Павловський.

За його словами, це не демократичний шлях, який явно не відповідає демократичним цінностям та євроінтеграції.

«Адже він немає нічого спільного зі свободою слова», — підкреслює експерт.

На його думку, цей законопроєкт № 11321 було прийнято під вибори.

«Для того, щоб максимально обмежити свободу слова. Хоча вона і так обмежена законом про воєнний стан. В першу чергу вигодо набувачем цього є представники влади та можновладці. Тобто чиновники роблять все для того, щоб залишатися при владі, займатися корупцією і їх за це не можна буде критикувати. Адже чиновники бояться притягнення їх до відповідальності за пограбування країни», — резюмує А. Павловський.

Нагадаємо, що попередня редакція Закону «Про медіа» передбачала, що ЗМІ мають видаляти негативні коментарі читачів упродовж трьох днів з моменту отримання скарги або приписки від Нацради. Тепер же це треба буде робити і в разі відкриття справи судом.

Українським онлайн-ЗМІ не загрожує відповідальність за негативні коментарі читачів, якщо вони видалять їх протягом 3 днів із моменту отримання ухвали суду або скарги, а також припису Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Законопроєкт № 11321 у другому читанні ухвалила 14 січня Верховна Рада України.