Кабмін має зняти 100% бронь з іноземних громадських організацій — експерт

100% бронювання іноземних громадських організацій є несправедливим, його треба скасувати. Ці організації працюють не в інтересах України.

Уряд Дениса Шмигаля фактично забронював більше 120 громадських організацій
Уряд Дениса Шмигаля фактично забронював більше 120 громадських організацій

Про це в коментарі i-ua.tv заявив експерт з соціальних питань Андрій Павловський.

«100% бронювання іноземних громадських організацій є несправедливим. Адже уряд Дениса Шмигаля фактично забронював більше 120 громадських організацій. Тобто не державних, які можуть виконувати важливі функції, а громадські. Причому тільки грантові, які отримують фінансування із закордону. Ми повинні розуміти, що ці організації, як правило, є організаціями впливу на Україну та її внутрішню політику, іноземними державами. Зокрема, транснаціональними корпораціями. Вони, як правило, працюють не в національних інтересах України, а в інтересах грантодавців. Тобто, хто замовляє музику та фінансує, той і ставить завдання, що робити. А також які інтереси лобіювати», — каже А. Павловський.

За його словами, інтереси цих іноземних громадських організацій, не завжди збігаються з інтересами України.

«Фактично відбувається вплив на українську політику різними іноземними державами та їх спецслужбами. Адже ці організації впливу проводять політику, яка не в інтересах України, а інших держав, які фінансують ці організації. А коли ці грантожери ще починають йти у політику та стають на чолі міністерств, то бачимо до цього це призводить. Зокрема, до повного руйнування галузей. Проводиться певна політика, щоб Україна не була конкурентною на технологічних ринках та на ринках промисловості. Адже під тиском цих грантових організацій вже фактично добили українську промисловість. А зараз добивають освіту, науку, бо вони бачать Україну лише ресурсною базою. Навіть уряд Шмигаля нещодавно затвердив документ, що Україна буде ресурсною базою для західних країн. Зокрема, з точки зору виїмки та викачування з України природних ресурсів. Ми бачимо, як вони за безцінь розпродають землю під час війни, а також стратегічні підприємства. Також природні копалини, які готові віддати за копійки різним транснаціональним корпораціям. Та відкрито це роблять. З іншого боку, громадські організації, як наглядачі за тим, щоб в Україні дотримувалися інтереси грантодавців. А якщо, когось з них зачіпають, то вони мають власні ЗМІ, які теж фінансуються грантами. Зокрема, директор Dragon Capital Томаш Фіала разом із українським олігархом Віктором Пінчуком, координують діяльність всіх грантових організацій. Після чого формують партії з грантових активістів. Ми бачили це на прикладі Самопомочі та Голосу», — зазначає експерт.

Він наголосив, що всі мають чітко розуміти — діяльність цих організацій не йде на користь країни.

«Однак, уряд навпаки їх всіляко заохочує. Можна сказати, що вони керують урядом й мають великий вплив на Офіс Президента. Через це Україна поступово втрачає свою суб’єктність та перетворюється на сировинний додаток інших більш розвинених країн», — зазначає А. Павловський.

За його словами, ЗМІ мають обов’язково звертати на це увагу громадськості.

«Адже яка користь з цих іноземних громадських організацій? Чиї інтереси вони захищають? Кому це вигідно? Однозначно не Україні та нашому суспільству. Це кричуща несправедливість. Адже на яких таких підставах людям скасовують бронювання на критичних оборонних підприємствах та мобілізують. А ці грантожери добре влаштувалися — ходять по каналам й пишуть статейки, ведуть блоги, проводячи не пророукраїнську політику. Це фактично організації впливу на Україну різних іноземних структур, іноземних держав та спецслужб й транснаціональних компаній. Наприклад, Сергій Лещенко, який є позаштатним радником голови Офісу президента та обіймає посаду заступника голови наглядової ради, отримає мільйонні доходи, але з нього немає жодної користі. І таких прикладів та активістів безліч. Тож якби познімали бронювання з цих іноземних громадських організацій, то частково б вирішилася б проблема з провалом мобілізації», — резюмує А. Павловський.