Юрист розповів, як вихід США з Ради ООН з прав людини вплине на Україну

Можливо після виходу США зі складу Ради ООН з прав людини та зменшення фінансування, хоч якісь органи ООН будуть перебудовані та почнуть виконувати поставлені завдання. Це може позитивно вплинути на Україну.

Дональд Трамп
Дональд Трамп

Про це в коментарі заявив юрист -міжнародник Максим Баришніков.

«По- перше США вже не в перше виходять зі складу ООН з прав людини. Адже ООН не виконує мінімально покладений на нього завдань. Більша частина країн, яка входить до ООН, якраз є деспотіями, тоталітарними чи автотолітарними країнами, які захищають себе та своїх союзників від звинувачень у геноциді та масових й системних порушеннях прав. Адже коли африканські деспотії або Іран входять у такі органи, то легко зрозуміти, чим саме вони там займаються. Тобто чим завгодно, крім реального захисту прав людини», — каже юрист.

Він підкреслив, що ООН є фактично непрацюючим органом, тому вихід США зі складу Ради ООН з прав людини ніяких не вплине на Україну.

«Можливо після виходу США зі складу ООН та зменшення фінансування, хоч якісь органи ООН будуть перебудовані та почнуть виконувати завдання. Зокрема в частині захисту дотримання прав людини, а також будуть виконувати свої прямі завдання, які ставили перед ним країни- засновниці цієї організації. Серед них була і Україна. Тоді ще УРСР. Тобто ці завдання стосуються частини захисту та дотримання прав людини, а також у покаранні винних за їх масові порушення», — підкреслює М. Баришніков.

Він наголосив, що на сьогодні ООН, як організація на сьогодні є надзвичайно неефективною.

«Тому питання, як зробити її ефективною. Зокрема, щоб вона діяла згідно з власним статутом. А країни, які ніколи не набували членства у цій організації, ні відігравали роль у її діяльності. Безпосередньо це стосується рф. Також такі країни, як росія мають нести відповідальність за масове порушення прав людини, а не були членами органів, що визначають такі порушення. Тільки в такому випадку можна буде казати про ефективність ООН. А боки вбивці вирішують, чи було вбивство чи ні, зрозуміло, що правосуддя не буде. Тому вихід США з Ради ООН з прав людини треба розглядати, як позитивний крок. Сподіваюся, що вони зрушать з місця ситуацію, яка склалася в ООН. Після чого в ООН почнуть дотримуватися та захищати права людини. Зокрема в України. Адже проти українців застосовуються масові системні організовані та сплановані завчасно порушення прав людини та громадян», — резюмує М. Баришніков.

Нагадаємо, що Адміністрація Трампа планує підписати указ про вихід США з Ради ООН з прав людини та припинення фінансування гуманітарної допомоги в Газі. Документ також передбачає перегляд діяльності міжнародних організацій на предмет антиамериканських поглядів.