Український корпус рейнджерів отримав танки (відео)

У складі Сил спеціальних операцій, а саме 4 полку рейнджерів було сформовано танковий підрозділ.

https://youtu.be/DmS3S-B5jcY
https://youtu.be/DmS3S-B5jcY

Кадри із тренуваннями танкістів оприлюднено на сторінці підрозділу.

Корпус рейнджерів почали створюватись у структурі українських ССО у 2023 році за аналогією до одноіменних підрозділів у складі Сил спеціальних операцій США.

Вони спеціалізуються на розвідці, операціях у тилу ворога та штурмових діях. Крім того, однією із ключових задач є підтримка дружніх сил важкою технікою та артилерією, тому оснащення танками є логічним продовженням розгортання Корпусу.

На відео показано тактичну гру 4 полку із залученням свого танкового підрозділу на танках Т-64БВ та Т-72АВ. На одній з машин можна побачити символіку угрупування військ «Курськ».

Невідомо, навіщо одному підрозділу передали дві моделі погано уніфікованої однотипної техніки, оскільки це створить проблеми у логістиц та технічній підтримці.

Восени минулого року полки рейнджерів також почали оснащувати важкою технікою, зокрема, модернізованими бойовими машинами піхоти БМП-1. Є у підрозділів і високомобільна колісна техніка: баггі Polaris, армійські броньовані позашляховики HMMWV та бронемашини «Козак-5».

З огляду на оснащення, різні полки рейнджерів можуть формуватись окремо під проведення стрімких рейдових дій на легкій техніці або ж повноцінних штурмових операцій.

На сьогодні точний склад та організаційна структура корпусу перебуває під покровом таємниці. Відомо про плани формування щонайменше чотирьох частин у його складі: 4, 5, 6 та 7 окремих полків рейнджерів ССО.

На сьогоднішній день із воєнної хроніки відомо про активність 4-го та 6-го полку, які беруть участь у боях в Курській області.

З російських джерел відомо, що підрозділи «Рейнджерів» брали участь у відбитті літнього російського наступу на півночі Харківщини, а також у Курській операції. На початку останньої вони відзначилися застосуванням тактики малих штурмових груп, що діяли у тісній взаємодії з підрозділами РЕБ для нівелювання ворожої аеророзвідки та під прикриттям власних ударних БпЛА.

Наразі підрозділи рейнджерів займаються диверсійною діяльністю, облаштуванню засад у тилу ворога та проникненням на ворожі позиції для зачистки.