Серед антипутінської коаліції немає єдності — експерт про пом’якшення санкцій проти рф
Західні політики мають бачити запит від своїх громадян на посилення санкційної політики проти рф.

Про це в коментарі i-ua.tv заявив політолог Ігор Чаленко.
«На жаль, пом’якшення санкцій проти рф не те питання, де дізнаються думку України. Мова йде про зняття санкцій, які вводяться США та Євросоюзом. А ось українські санкції проти росії можемо тримати скільки завгодно. Адже в адміністрації Трампа заявили, що необхідність перегляду санкцій продиктована необхідністю підтримки долара, як резервної валюти. Тобто нинішні санкції проти рф підривають позицію долара. Тому цілком зрозуміло, що тема санкцій лежить на перемовному столі. А офіційна позиція Україна залишиться незмінною. Зокрема, що санкції потрібно не лише зберігати, а ще й посилювати. Саме це є офіційною позицією Києва», — каже політолог.
За його словами, як тільки гармати перестануть стріляти та буде запроваджено режим припинення вогню, купа європейського та американського бізнесу, захочуть відновлення бізнесу з рф.
«Такі сьогодні в світі запити. І це об’єктивність. Однак це не означає, що Київ має змиритися з цією ситуацією. Ми маємо посилювати нашу роботу у руслі санкційної політики. Однак без допомоги наших партнерів, таких як, США, зробити це буде набагато складніше. В Європі фактично Угорщина блокує санкції. Ми бачили, як дзвінок Рубіо зупинив вето Угорщини по цьому питанню. Знову ж таки санкції, які вводяться в ЄС переглядаються кожні пів року. Відповідно у нас в вересні знову виникне відповідна ситуація. А у разі запровадження режиму вогню, який може тривати довше, ніж 30 днів, Угорщина буде кричати, що санкції для рф не мають жодного зиску для досягнення миру. Тема серйозна та складна, але це означає, що треба більше працювати з громадським сектором та суспільством західних країн. Тобто західні політики мають бачити запит громадян безпосередньо на посилення санкційної політики проти рф. Тоді це матиме подальшу перспективу. Зараз ми бачимо, що здійснюють банальні політичні маніпуляції з метою задобрення російського агресора. А тема санкцій є одним із інструментаріями цього задобрення», — зазначає політолог.
На його думку, подальший розвиток подій залежатиме від дій кремлівського режиму.
«Якщо в кремлі не будуть йти на зустріч, то ніякого зняття санкцій не буде. Ми бачимо це по кроках того ж Трампа у вигляді пролонгації американських санкцій проти рф на рік», — підкреслює І. Чаленко.
За його словами, такі дії США дуже схожі на політику «батагового прянику».
«Тобто пряника з перчинкою. Коли нібито і печеться, але все одно хочеться їсти. В цій ситуації важко побачити, яку зі сторін дійсно підтримують США. А політична амнезія адміністрації Білого дому, що Україна є країною жертвою — свідома. Адже у Трампа порівняли Зеленського з колишнєю, яка пам’ятає всі скандали. А треба починати все з чистого аркуша паперу. Саме тому США не хочуть бачити злочини рф проти людяності. Йде намагання все максимально спростити», — зазначає політолог.
Він підкреслив, що Україна намагається завадити цьому.
«Робимо заяви, підіймаємо Європу. Була створена «Коаліція охочих». Однак немає єдності антипутінської коаліції. Навіть по темі миротворців це можна відслідкувати. Зокрема, коли прем’єрка Італії виступає проти європейських миротворців в Україні, але пропонує задіяти 5 статтю НАТО для нашої країни без України в Альянсі. Тому відсутність єдності та фіналу узгодження позицій. В цьому і є наша слабкість.
Нагадаємо, що повноважений з питань санкційної політики Владислав Власюк припустив, що західні санкції проти росії можуть бути скасовані, якщо це допоможе забезпечити безпеку та справедливість в Україні.
Про це він сказав у інтерв'ю Politico.