Чому державу Військо Запорозьке й досі ігнорують в Україні, розповів історик

москва за часі срср створила певну історичну картинку про українську державність. В історіографії фактично ігнорується 204-річний періоди історії української державності, що збігається з московитськими наративами щодо «бездержавності української нації.

Чому державу Військо Запорозьке й досі ігнорують в Україні, розповів історик

Про це під час ефіру заявив незалежний дослідник історії України Сергій Коваленко.

«росіяни хочуть підтримати міф про нездатність українців до державотворення. москва за часі срср створила певну історичну картинку про українську державність. московити не могли її не визнати, бо з ким же тоді вони б домовлялися у Переяславі. Тобто вони були згодні, що Україна є керованою з москви. А що стосується історії Війська Запорозького до 1648 року, то тут ні про яку державність взагалі не йшлося. Хоча в історії України- Руси Грушевського про це пишеться. Зокрема, що була створена Січ у формі республіки та мала назву Військо Запорозьке», — каже історик.

За його словами, коли М. Грушевський творив свою історіографію, на той момент української держави не існувало. Тому він відверто ігнорував фактор держави.

Також історик підкреслив, що в європейських традиціях саме монарх є носієм суверенітету.

«Тільки в 17 ст. почалися з’являтися погляди, що народ також може бути суверенним та засновувати державу. Особливо, коли монарх занадто зловживає свою владою. Саме тому Військо Запорозьке першим втілило цей принцип у протестантському середовищі», — каже історик.

Він зазначив, що вихід запорожців із Запорожжя спровокував національну буржуазну революцію", — каже історик.

С. Коваленко підкреслив, що московити робили все, щоб посварити українців з поляками.

Також за його словами, в історіографії ігнорувалося перезаснування Війська Запорізького гетьманом Богданом Хмельницьким.

«Він не взяв назву Русь бо це символ феодалізму, який відживав своє. А саме Військо Запорозьке стало символом козацтва. Козак був носієм нової буржуазної свідомості», — резюмує Сергій Коваленко.