В ЄС мають позбавити Угорщину права вето — експерт про заборону військових місій в Україні
Угорщину мають позбавити права вето у питаннях зовнішньої політики, якщо проти лише Будапешт. Адже одна Угорщина не може блокувати позиції всіх інших членів ЄС. Особливо, коли це стосується питання європейської безпеки.

Про це в коментарі i-ua.tv заявив політолог Володимир Воля.
«В ЄС досі не можуть позбавити Угорщину права голосу, бо це важка процедура зміни до законодавства ЄС то основоположного договору Євросоюзу. Тобто це доволі довготривала та складна процедура. Зокрема, зміни договору до ЄС потребують консенсусу усіх держав членів до повного консенсусу. Там пробують знайти механізми для того, щоб нівелювати механізми, які дозволили обґрунтовано використати можливість усунення Угорщини або ж незарахування її думки. Поки що до цього не дійшла справа, тому що не все так однозначно», — каже В. Воля.
За його словами, В. Орбан ще до повномасштабної війни укладав для нього вигідні договори з рф та пільгові ціни на газ. Навіть якщо він транспортується в обхід України. Тобто по — суті Орбан знаходиться на гачку низьких цін у президента рф володимира путіна.
«Звісно, що Орбан заради збереження влади хоче отримувати низькі ціни на енергетику. Тому свідомо відпрацьовує їх блокуючи всі питання, що пов’язані з Україною. Однак Європа самостійно має вирішити, які механізми в них є для того, щоб в Угорщини забрати можливість блокувати ухвалення рішення про питання зовнішньої політики. Якби це механізм існував, то його б давно вже застосували. Можуть спробувати застосовувати певні обмеження проти Угорщини. Поки їх не застосували, бо немає твердих правових підстав. Хоча може під тиском нових обставин та кризи у ЄС можливо будуть якість прецеденти та Угорщину позбавлять права вето у питаннях зовнішньої політики, якщо проти лише Будапешт. Адже одна Угорщина не може блокувати позиції всіх інших членів ЄС. Особливо, коли це стосується питання європейської безпеки. Тому теоретично можна знайти якісь підвалени для того, щоб недослухатися до думки Угорщини», — резюмує політолог.
Нагадаємо, що Угорщина виступає проти проведення навчальних військових місій ЄС на території України. Також Будапешт не підтримує санкції щодо енергоімпорту з росії. Про це заявив Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто на пресконференції після сьогоднішнього засідання глав МЗС країн ЄС у Люксембурзі.