Політолог прокоментував заяву Віткоффа про мирну угоду, щодо «п'яти територій»

Наразі ведуться перемовини стосовно заморозки війни. Однак Україна не погодиться на пропозиції, які загрожують її нацбезпеці.

Стів Віткофф
Стів Віткофф

Про це в коментарі i-ua.tv заявив Віталій Кулик.

«Не гадав би, що насправді має на увазі Віткофф. Не має сенсу інтерпретувати його заяви. Наразі ведуться перемовини стосовно заморозки війни. Однак про ніякі додаткові поступки з боку України мова не йде. Питання йде про формулювання та визначення статусів нинішніх окупованих росіянами територій. А це вже дуже чутливе питання. На даним момент переможний процес триває, торгівля продовжується. На Київ продовжуть тиснути. Тому говорити у Віткоффа є якась готова модель, яке це все „розрулити“, не сказав би. Що більше ця модель не доведена до української сторони та з нею не пропрацьована», — каже В. Кулик.

На його думку, Україна буде пропонувати свою модель мирної угоди. Тому швидкого підписання не відбудеться.

«Ніхто не розглядає здачу територій з боку Києва. Принаймні мова йде про європейських партнерів. Хоча, можливо, у США і є таке бажання. Однак тут немає українського національного інтересу. Тому, всі, хто здоровому глузді не будуть погоджуватися на такі варіації», — підкреслив політолог.

За його словами, ця угода передбачатиме великий пакет поступок та нових ліній у безпеці європейського континенту.

«Однак буде новий формат безпекової взаємодії, яка стосується не лише Києва, але й європейських партнерів в цілому. Адже застосування п’ятої статті НАТО, або її вибіркове застосування вже само по собі впливає на безпековий стан у Європі. Адже бажання США передислокувати свої війська зі східної Європи, вже створює вакуум безпеки та підвищує ризики вторгнення рф в європейські країни. Наприклад, в країни Балтії», — зазначає політолог.

За його словами, Вашингтон не зможе сам на сам домовлятися з росією. Їм доведеться кликати партнерів з ЄС, щоб обговорити контури нової безпекової політики.

«Хоча в США поки говорить, що вони залишаються в НАТО. Однак вимагають від європейських партнерів збільшення відсотку на оборону. Тобто європейці мають платити за свою безпеку та самостійно брати участь у ризикових операціях. Тому в ЄС мають посилити свою обороноздатність, мобілізаційну спроможність та мають бути готовими самі себе захищати», — резюмує політолог.

Нагадаємо, що Спеціальний представник президента США Стів Віткофф після зустрічі з диктатором Володимиром Путіним заявив, що «ключем» до завершення війни в Україні є так звані «п'ять територій».