За козацько- селянськими повстаннями зникає історія української держави — дослідник
За козацько- селянськими повстаннями К. Косинського та С. Наливайка зникає історія української держави.

Про це під час ефіру заявив дослідник історії України Сергій Коваленко.
«Дата створення Війська Запорозького у 1578 році не висмоктана з пальця. Це за всіма ознаками була державна цивілізація. В тому числі суверенна територКія. Після цього між Річчю Посполитою та Військом Запорозьким два роки йшли перемовини. Однак їх не сприйняли в Річчі Посполитій і почалася міждержавна війна за території. Адже Військо Запорозьке приводило до присяги території, які опановувало. Крім того, Війську Запорозькому була потрібна економічна база. Адже козаки навчалися воювати з османами, ходити в походи, до них зверталися володарі інших держав із запрошенням до співробітництва»,-каже дослідник.
Він підкреслив, що за козацько- селянськими повстаннями К. Косинського та С. Наливайка зникає історія української держави. Зокрема, замість Річі Посполитою у підручниках зустрічається Польща, для того, щоб посварити українців з поляками.
«Тобто викреслюється історія України, яка заміняється козацько- селянськими повстаннями. Зокрема, Наливайко був на боці Речі Посполитої, а запорожці цього не прощали. Адже, той, хто проливав їх кров, ставав ворогом. Той етап Війська Запорозького проти Речі Посполитої, до якого приєднався Наливайко зі свою шляхтою, закінчився солоницькою трагедією. Хоча дії запорожців не мали жодного відношення до Наливайка, який відстоював власні інтереси. До речі, велика частина запорожців вирвалася з того оточення та повернулася на Січ. Територія Запорожжя залишилася під контролем запорожців. Вони не капітулювали. Війна тривала до 1599 року. Поки запорожці не побачили, що вони не переможуть. Саме тоді почали шукати шляхи примирення з Річчю Посполитою, але не коштом суверенітету. Його вони не втратили. Ця 8-чна війна закінчилася тим, з чого починалася. Рахунок 0:0», — резюмує дослідник.