Експерт прокоментував розворот політики Трампа щодо рф

Президент США Дональд Трамп розуміє смисл московського параду, тому оголосив про святкування в США 8 травня дня перемоги у Другій світовій війні.

Дональд Трамп
Дональд Трамп

Про це в коментарі заявив політолог Володимир Воля.

«Дональд Трамп заявив щодо російсько-української війни: «Ми підійшли до моменту, коли доведеться деякі ухвалювати рішення. Я не радий цьому». Перша подія — це остаточна відповідь Кремля чинному президенту США, яка масштабно і красномовно засвідчила небажання росії йти на припинення вогню, доки не буде виконано вимоги її ультиматуму.

21 квітня з’явилося інтерв’ю бразильському виданню, в якому міністр закордонних справ С. Лавров детально і в розширеному форматі виклав ультимативні вимоги до України. Це було всесвітнім оголошенням розширеного ультиматуму путіна і всесвітньою демонстрацією жорсткої безкомпромісності", — каже В. Воля.

За його словами, безкомпромісність була підкріплена тим, що путін та Кім Чен Ин одночасно оголосили про спільну перемогу у боях проти українських підрозділів на території Курської області. росія та КНДР у такий спосіб показали Д. Трампу свою силу і першу військову перемогу свого військово-політичного союзу. Над ким? Над Україною, Заходом, США і персонально Трампом.

«21 квітня стало очевидним, що у глобальному контексті парад 9 травня у Москві стане парадом перемоги росії та низки держав, які є ворогами або геополітичними опонентами США, над Америкою і персонально над Трампом. Вже тоді цей парад виглядав як яскрава демонстрація світу антиамериканської консолідації. Головними діючими особами стануть путін та Сі Цзіньпін, який прибув до росії з державним візитом увечері 7 травня, а повернеться до КНР аж 10 травня. Це яскрава демонстрація, що зазнала краху стратегія теперішнього американського президента, яка передбачала недопущення зближення рф та Китаю. Д. Трамп розуміє смисл московського параду, тому оголосив про святкування в США 8 травня дня перемоги у Другій світовій війні», — підкреслює В. Воля.

За його словами, невдовзі у травні у Білому домі та держдепі остаточно зрозуміють марність своїх сподівань, що Кремль зможе допомогти укласти угоду з Іраном щодо обмеження ядерної і ракетної програм.

«Вже зараз є ознаки, що у команді президента США почали усвідомлювати безрезультатність такого свого підходу. Якщо на параді у москві буде хтось з вищого керівництва Ірану, то це сприятиме пришвидшенню зміни переговорної стратегії Білого дому, більш відчутному розвороту політики Вашингтону щодо росії», — резюмує політолог.