Декомунізація: вичищений простір потребує українського змісту
Коли ми перейменовуємо вулиці, демонтовуємо пам’ятники й вичищаємо бібліотеки від радянського хламу, слід пам’ятати, що на цьому не можна зупинятися.
Якщо український гуманітарний простір не буде заповнений українським змістом, туди обрв'язково залізе в тій чи іншій формі «рускіймір». Саме це — творення живого українського середовища є надважливим завданням сьогодні, бо перемога на духовному фронті є не менш важливою, ніж у боях з рашистськими ордами на нашій багатостраждальній землі. Про те, як стараннями волонтерів розвивається українське духовне середовище, відновлюється історична пам'ять в селищі Володарка Білоцерківського району Київської області говоримо з волонтером, Суддею Конституційного Суду України у відставці Віктором Шишкіним.
Проблемою нашого суспільства є невміння відбирати людей до влади.
Тут питання не в демонтажу пам’ятників чи перейменуваннях вулиць, а в тому, що є в наших головах. Про це під час ефіру заявив волонтер, Суддя Конституційного Суду України у відставці Віктор Шишкін.
«Багато, хто не дочитує нашу Конституцію, хоча одна з визначальних статей № 38 про права і обов’язки людини. Вона є для нашого суспільства визначальною. Людина повинна прийти, стукнути по столу Зеленському і спитати, а що тут написано у Конституції, на якій ти клявся. Адже кожен громадянин України має право брати участь в управління державними справами. Хоча форми участі в управлінні можуть бути різними. Наприклад, критикувати владу та стукати їй по шапці, це також форма управління», — каже В. Шишкін.
На його думку, головна проблема України не в демонтажу пам’ятників чи перейменуваннях вилиць. Хоча це також треба робити. Наша проблема — що у нас є в головах?
«Чи стали ми свідомими україноцентристами чи ні? Чи стали відданимиприхильниками людиноцентричної політики, чи — ні? А також з чого треба починати зміни в собі? Адже у нас досі присутня совковість», — зазначає В. Шишкін.
На його думку, проблемою нашого суспільства є невміння відбирати людей до влади.
«Коли обирали Порошенка, українці не думали, а ким він був до цього? І сьогодні ходять, заклинаючи: мова, віра, армія. Він багато років був нардепом, а що він зробив за цей час? Очолював при Ющенко РНБО, він мав контролювати та створювати всю систему оборони, а ми лише роззброювалися. Також Порошенко був двічі міністром в уряді Азарова та Януковича. А всі ходять та кажуть, що він патріот. А який він в біса патріот? Поки ми не змінемо свій підхід у ставленні до політиків -нічого путнього в нас не буде», — підкреслює В. Шишкін.
Він нагадав, що наприкінці лютого 2022 року в українців прокинилося відчуття відповідальності за захист Батьківщини.
«Люди просили у влади лише зброю. Однак влада згодом розформувала добровольчі батальйони. Таких людей влада топить та робить все, щоб вони не були активними. Розформовує батальйони, які не хочуть розформовуватися і шукає ухилянтів. Де логіка?», — резюмує волонтер.
~~~
🔔 Тисніть на «дзвоник», щоб отримувати сповіщення про нові відео на каналі
✅ Приєднуйтесь у соцмережах:
YouTube: youtube.com/@i-ua
Facebook: www.facebook.com/IUA.TV
Telegram: t.me/iuatv
Twitch: www.twitch.tv/infouatv
~~~