Культурологічний простір
Традиційна бібліотека з високими стелями, табличками формату А4 про те, що «розмовляти суворо заборонено» й «дотримуйтесь, будь ласка, тиші», з читальними залами, заповненими рядами столів і старих-старезних стільців, уже давно втрачає свої позиції.
На Заході є чимало прикладів успішних модернізованих бібліотек — до них нерідко стоять величезні черги. В Україні також з’являються проекти реформування традиційних бібліотек. Усе більшої популярності набуває ідея формування бібліотеки як публічного простору. Але для цього потрібно створювати умови і бути зацікавленим в розвитку подій, не кожна бібліотека, точніше її керівництво хоче заморочуватися цим.
Сучасні бібліотеки — це мультисервісний заклад .
В бібліотеці є все — навчання для безробітних, доступ до інтернету, навчання роботи на комп’ютері … А ще місце зустрічі творчих особистостей, митців і їх шанувальників. Бібліотека є шансом для всіх, навіть щоб спілкуватися з іншими людьми у цілому світі.
Все це про Бібліотеку нового типу і нових функцій — Публічну бібліотеку імені Лесі Українки для дорослих м. Києва. В кінці листопада вона відзначатиме своє 75 річчя.
Історія бібліотеки цікава, багата подіями і звершеннями. Історія успішна попри те, що були й гіркі сторінки. Без знання минулого немає майбутнього. Адже сьогодення — це результат діяльності минулого.
У Київському міському архіві точної дати заснування бібліотеки імені Лесі Українки не знайдено. Зберігся альбом, оформлений працівниками бібліотеки, куди вписані сторінки з показниками складу книжкового фонду, кількості читачів та книговидач за 1944 рік.
Публічна бібліотека імені Лесі Українки є центральним книгосховищем міста, науково-методичним центром публічних бібліотек для дорослих, базовою бібліотекою Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). Книжковий фонд бібліотеки становить близько 280 тисяч примірників документів на традиційних та електронних носіях інформації. Послугами бібліотеки користується понад 28 тисяч киян. Бібліотека трансформується та розвивається разом із суспільством
Можливо сьогодні необхідно вже говорити про зміну самої назви- «бібліотека». Адже бібліотека не просто зібрання книг, а центри саморозвитку, цікавих зустрічей, це культурний простір!
Друзі, 5 листопада о 14 00 на ТБканалі Я-UA.TV в моїй авторській програмі «Abashidze UA» відбудеться програма «Культурологічний простір» присвячений Публічній бібліотеці імені Лесі Українки. Гостями студії будуть пані Оля Романюк — директорка бібліотеки і Криворучко Леонід Семенович — завідувач відділу мистецтв бібліотеки .
Дивится нас друзі, з нами завжди цікаво