Мирні переговори: як московити далі боротимуться проти України
Слід чітко розуміти: московія ніколи не змириться з існуванням незалежної України.
Тут все чітко: або ми, або вони. Єдине, що часто збиває українців з пантелику і вселяє надію на «мироздатність» московитів, це вміння так званих росіян грати «в довгу» й робити демонстративні тактичні кроки до миру, коли відчувають свою неспроможність одразу проковтнути Україну або отримують сильно по зубах. Втім, через деякий час вони неодмінно збираються з силами, щоб знову довершити нищення нашої державності. Їхні сьогоднішні дії нічим не відрізняються від того, що вони робили в 17−18-х сторіччях.
У сьогоднішній передачі ми проведемо історичні паралелі між російсько-українським протистоянням минулого, щоб у такий спосіб спрогнозувати те, що очікувати від московитів у недалекому майбутньому. Гість програми — незалежний дослідник історії України Сергій Коваленко
За картою з поділу України на три частини стоїть російський ідеолог Дугін, однак карта з поділу Україну, яка була розроблена ним ще в 1997 році, вже втратила свою актуальність. москва нині хоче взяти Україну під повний контроль, як це було зроблено у 1939 році. Про це під час ефіру заявив незалежний дослідник історії України Сергій Коваленко.
«Не знаю, чому мапа розділу України з 2026 року по 2045 рік подається нашою розвідкоюяк щось нове. Насправді це давній проект і про нього вже не йдеться. Нині йде мова про повне поглинання України, оскільки московське керівництво розчарувалося у старих технологіях. Вони зрозуміли — якщо залишиться хоч один шматок незалежної України, для рф буде постійна небезпека та головний біль. Адже вони розуміють, якщо українці на своїй території матимуть своє незалежне державне утворення, то вони скористаються шансом відновити українську державність у повному обсязі. Тому москва хоче взяти Україну під повний контроль, як це було зроблено у 1939 році», — каже історик.
За його словами, вперше така мапа була опублікована у 1997 році у праці О. Дугіна «Основи геополітики». Тому цей план не новий навіть в контексті сучасності.
«Після прочитання цієї книги дивувався легковажності українського керівництва. Тобто з нехтування цим попередженням. Дугін двічі доктор наук та професор. Викладає в московському державному університеті. Тому можна припустити, що все це було написано та створено зі згодою політичного керівництва російської держави. Крім того, ще до Дугіна було видно, як москва вибудовує гарячу дугу навколо України. Вона складалася із Придністров’я, бази у Севастополі, яку неможливо було посунути, а також з Південної території рфії. Тобто уже було видно, як вони мостять плацдарми спочатку для шантажу та контролю, а потім плацдарми для опанування України, починаючи з Півдня. В концепції Дугіна запропонували відрізати Україну від моря, бо це дуже знижує статус держави. Тому частина українського політикуму це все розуміла та підігрувала. Наприклад, Медведчук, Табачник, цьому підігрували, а якась частина суспільства не знала, як цьому протидіяти, або навіть боялася москви», — підкреслює дослідник.
Він підкреслив, що на жаль, тоді Україна втратила свій шанс побороти московію. Адже наші Збройні сили тоді не були так сильно роззброєні.
«Ми могли розібратися з Придністровською республікою, яка зараз над нами висить, як плацдарм. Так само розібратися з базою в Севастополі. А на Заході вдавали, що вірять у демократичність рф, саме тому роззброїли Україну Будапештським меморандумом», — резюмує історик.