Самбо — це боротьба за Україну на борцівському килимі й не тільки

Наївно вважати, що спорт поза політикою. Навіть більше: спорт — це продовження політики.

Насамперед міжнародної. І те, з якою наполегливістю ординська імперія намагається проштовхнути своїх спортсменів на міжнародні змагання, підтверджує, це. Гроші й впливи, які використовують московити, на жаль, дають для них позитивні результати. І в такому стані справ не варто звинувачувати міжнародні спортивні організації. Час вже й нам ставити питання руба: а чи все ми зробили для того, щоб будь-яка країна-агресор раз і назавжди забула дорогу у великий спорт, доки не зупинить агресію, видасть воєнних злочинців, принесе вибачення та виплатить справедливі репарації?

Про це, а також про українську збірну на Першості світу з самбо серед молоді, що завершилася минулого тижня на Кіпрі, говоримо з Президентом Національної Федерації Самбо України Вадимом Рогачем

Українська збірна на Першості світу з самбо серед молоді, минулого тижня на Кіпрі, посіла друге командне місце. Про це під час ефіру заявив Президент Національної Федерації Самбо України Вадим Рогач.

«Вважаю, що 29 медалей та друге командне місце — високий результат. Тобто 3 золотих, 9 срібних та 17 бронзових медалей у різних вікових групах. Однак максимально задоволений буду, коли Україна стане першою у загальнокомандному заліку. Тобто коли ми станемо чемпіонами світу. До речі, чемпіонами Європи у командному заліку ми вже були 5 разів», — каже Президент Національної Федерації Самбо України.

За його словами, є тенденції до розвитку жіночого самбо в Україні.

«Навіть по цьому чемпіонату бачимо, що наше жіноче самбо на голову вище, ніж чоловіче. І це зрозуміло, бо понад 500 самбістів-чоловіків захищають Україну на фронті. А молоді спортсмени — курсанти, вже завтра можуть піти захищати країну. Наразі наші самбісти проживають та тренуються в Харкові під обстрілами. Це наш український характер, коли дитина тренується під обстрілами, щоб завоювати золоту медаль на світовій арені. Тобто наші діти вже третій рік роблять подвиг, готуючись до змагань у таких умовах. А більшість країн переживає за нас, бо роками спортсмени спілкуються між собою, добре знають один одного», — каже В. Рогач.

Він підкреслив, що росіяни виступають на змаганнях під прапором Міжнародної Федерації Самбо.

«Ми добилися історичних змін у правилах Самбо. Тепер за рішенням Міжнародної федерації у сутичках між українськими, російськими та білоруськими спортсменами, вони не тиснуть один одному руку. Філософія самбо — захисти себе, сім’ю, батьківщину. Тобто ідея цього виду спорту — захист та оборона. Саме тому рф не має права виступати на міжнародних змаганнях, бо щодня від російських бомб гинуть наші люди — і дорослі, і діти. А спорт — це міжнародні суспільні відносини, які впливають на ідеологію суспільства. Спорт — частина ідеології, завдяки чому існує економіка. Проблема в тому, що більшості частині світу все одно, що десь далеко йде чергова війна. Тому має бути вирішена ще й проблема байдужості», — резюмує В. Рогач.