Георгій Учайкін: Короткоствольна зброя — це інструмент самозахисту, який використовується у всьому світі

Провал законопроектів, в тому числі і нашого альтернативного, свідчить про те, що від 4 березня 2021 року на кожного депутата, який не підтримав проект закону 4335−1, покладається персональна відповідальність за кожного вбитого, пограбованого і зґвалтованого українця.

Георгій Учайкін: Короткоствольна зброя — це інструмент самозахисту, який використовується у всьому світі

Українські парламентарі вважають, що цивільні українці не готові до використання пістолетів. Народні депутати не підтримали законопроекти № 4335 «Про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї» і № 4335−1 «Про цивільну зброю та боєприпаси». Таким чином, Україна залишилася чи не єдиною країною в світі, де громадяни не можуть дати злочинцям адекватну відповідь. Чому так відбувається, знає голова наглядової ради «Української асоціації власників зброї» Георгій Учайкін.

— Для чого українцям право володіти законною зброєю?

— Питання доволі складне. Чому? Бо відповідь на нього — очевидна. Перш за все, зброя — це інструмент самозахисту. Такий самий, як і викрутка, коли потрібно щось відремонтувати, вогнегасник для подолання пожежі, або аптечка, у випадку прорізання пальця. Припустимо, ви поранилися. Ви ж не чекатимете на приїзд лікаря? Натомість, самостійно намагатиметеся зупинити кровотечу. Те ж само стосується й вогнегасника. Скажімо, ви знаходитеся за містом і трапилося непередбачуване: у вас запалав автомобіль. Між найближчими населеними пунктами — декілька десятків кілометрів і пожежники приїдуть нескоро. Що ви робитимете? Намагатиметеся загасити власний автомобіль. Тобто, ви вирішуватимете проблеми самостійно. То ж чому тоді виключенням є зброя? Якщо когось будуть ґвалтувати, грабувати та вбивати, то чому пропозиція виглядає таким чином, що потрібно чекати на поліцію. Зброя — це інструмент самозахисту, який використовується у всьому світі.

— Складається враження, що українців тримають за дурників. Теоретично, людину можна позбавити життя не лише пістолетом, але й навіть умовним кухонним ножем.

— Я з вами згоден. Давайте тоді перейдемо до статистики від Генеральної прокуратури України. Відповідно до неї, від рук злочинців під час навмисних вбивств, щороку гинуть близько 5.500 людей. Вдумаєтеся у ці цифри! Іще приблизно 2.500 осіб отримують тяжкі тілесні ушкодження. Давайте ці дані співставимо із статистикою використання зброї під час нападів. Так, ми можемо дізнатися, що злочинці користувалися зброєю лише у 1,2% навмисних вбивств. Що це означає? Що 99% наших громадян загинули без участі вогнепальної зброї. Натомість, їхні життя забрали за допомогою ножів, викруток, кулаків та бейсбольних биток. Ось такою є правда життя. Люди беззахисні та їх вбивають, як мух.

— Однак існує купа людей, які мають у своєму арсеналі нагородну зброю. Серед них є і коханки можновладців, і навіть кримінальні авторитети.

— На сьогоднішній день, українці мають право придбати у власність за сумнівною, але офіційною процедурою, довгоствольну зброю, яка непридатна для носіння на вулиці і здійснення самозахисту. Йдеться про мисливські рушниці та карабіни. Однак до цього переліку не входять пістолети, якими б могли скористатися жертви нападів, бо людей вбивають переважно на вулиці. Відповідно, коли народні депутати України, які часто-густо володіють нагородною зброю і пістолетами зокрема, позбавляють такого ж самого права решти українців, виникає питання: «Чому так відбувається? Чому вони тримають громадян України за дурнів?»

Провал законопроектів, в тому числі і нашого альтернативного, свідчить про те, що від 4 березня 2021 року на кожного депутата, який не підтримав проект закону 4335−1, покладається персональна відповідальність за кожного вбитого, пограбованого і зґвалтованого українця, за кожен проданий на ринку чорний ствол, за кожну брудну корупційну оборудку, пов’язану зі зброєю у МВС. Тепер це і їх персональна відповідальність. Всіх тих, хто не підтримав законопроект. Хто відповідає за те, що людина не матиме навіть найменшої можливості захиститися? Верховна Рада! А хто там сидить? Ті, хто не підтримав законопроект. Тому, усе дуже просто.

— Що ви робитимете далі з законопроектом? Доопрацюєте документ і внесете його на наступну сесію?

— За регламентом Верховної Ради цієї сесії, або наступної позачергової, подавати проекти аналогічного змісту, або з такою ж назвою неможна. Ми — громадяни законослухняні і будемо дотримуватися парламентського регламенту. Я не можу сказати вам, що буде у вересні, коли швидше за все розпочнеться 10 сесія цього скликання. Однак ми діятимемо у встановлений законодавством і регламентом спосіб. Поки що я більше деталізувати не хотів би.

Рекомендовані публікації