Дрони уразили російський винищувач та ЗРК в Криму — ГУР (відео)

Далекобійні дрони UJ-26 «Бобер» уразили російський винищувач Су-30, а також радари та зенітний комплекс «Панцирь-С1» в Криму.

Дрони уразили російський винищувач та ЗРК в Криму
Дрони уразили російський винищувач та ЗРК в Криму

В ніч на 1 липня розвідувальне відомство застосувало нову модифікацію далекобійного безпілотника UJ-26 «Бобер» з тепровізійною камерою та можливістю ручного управління.

Дрони, оснащені бойовою частиною у кількадесят кілограмів, повністю знищили ворожий ЗРГК «Панцирь-С1», а також вибили радари «Ниобий-СВ», «Печора-3» та «Противник-ГЕ», що забезпечували спостереження для інших зенітних систем.

З нейтралізацією протиповітряної оборони ворога один із безпілотників прорвався на військовий аеродром у Саках та влучив неподалік винищувача Су-30. В ГУР не надали данних об’єктивного контролю після удару, однак потужності бойової частини мало вистачити для ушкодження літака уламками.

При детальному вивченні кадрів поряд з літаком можна побачити обладнання та втікаючий персонал. Враховуючи, що ліхтар кабіни пілота відкритий, це може свідчити про підготовку борта до вильоту — ймовірно, спробу вивести його з-під удару.

Аеродром «Саки» є одним із ключових аеродромів Кримського півострова для російської авіації. До 2014 року це була база Збройних Сил України. Нині там базується 43-й винищувальний авіаполк повітряно-космічних сил рф.

На цій авіабазі постійно базуються багатоцільові винищувачі Су-30СМ, надзвукові бомбардувальники Су-24М/МР та інші літаки, які, зокрема, завдають ударів по Україні.

За час повномасштабної війни з Росією російська база в Саках неодноразово уражалась українськими Силами оборони. Одним із найяскравіших епізодів можна назвати розгром в серпні 2022 року, коли унаслідок повторних детонацій від підриву складу з боєприпасами було знищено щонайменше 8−9 бойових літаків.

На супутникових знімках були зафіксовані втрати:

П’ять Су-24 знищено;

Три Су-30СМ знищено;

Один Су-30СМ пошкоджено;

Три Су-24 ймовірно мають пошкодження.

Також вторинними вибухами було серйозно уражено склад аеродромної техніки, а також інфраструктуру.

Пізніше, вже у 2024 році, по аеродрому в Саках завдавались удари балістичними ракетами ATACMS. Відомо про ураження російських складів з боєприпасами та особового складу, а також розміщених на території оглядових радарів.