Віктор Шишкін: Володимир Зеленський намагається вперто ліквідувати той склад КСУ, який заважає йому розкрадати українську землю

Конституційний Суд залишився останнім легітимним засобом опору антинародній, антидержавній, антиконституційній діяльності президента Зеленського.

Віктор Шишкін: Володимир Зеленський намагається вперто ліквідувати той склад КСУ, який заважає йому розкрадати українську землю

Уночі, 27 березня президент Володимир Зеленський підписав указ «Про деякі питання забезпечення національної безпеки України». Він передбачає скасування указів Януковича про призначення Олександра Тупицького та Олександра Касмініна суддями Конституційного Суду України. Відтак, голова держави вирішив позбутися неугодних служителів Феміди. Президент має більшість у парламенті, прозвану «машиною для голосування», слухняний уряд, поліцію та ДБР. То ж для встановлення абсолютної влади Зеленському не вистачає лише правильного Конституційного Суду. А для цього потрібно звільнити непокірних. Наскільки дії голови держави відповідають українській Конституції, i-ua.tv запитав у Судді Конституційного Суду України у відставці Віктора Шишкіна.

— Чому Зеленському заважає Конституційний Суд?

— Володимир Зеленський намагається вперто ліквідувати той склад Конституційного Суду України, який заважає йому розкрадати українську землю. І це невипадково. Атака на КСУ почалася після того, як судді проголосували за основу проект рішення по землі. 11 служителів Феміди у своєму висновку нагадали про 5, 10 і 14 статті Конституції, які наголошують, що українська земля є суб’єктом власності всього українського народу, а також його національним надбанням. Президентові таке рішення, вочевидь не сподобався, оскільки він розходиться з його планами. Володимир Зеленський чітко та послідовно слідує вказівкам закордонних кураторів і рішуче налаштований відкрити ринок продажу землі. Саме тому, Конституційний Суд залишився останнім легітимним засобом опору антинародній, антидержавній, антиконституційній діяльності президента Зеленського. Ось чому і почалася на нього всебічна атака. І указ Зеленського про звільнення Тупицького та Касмініна — лише її елемент.

— Діючий президент скасував укази Януковича про призначення Олександра Тупицького та Олександра Касмініна суддями Конституційного Суду України. Це взагалі, — законно?

— Документ, який уночі підписав президент, наглухо порушує Конституцію. Повноваження голови держави чітко прописані у статті 106. Там немає жодного слова про те, що діючий президент може скасовувати власні укази, чи ті, які підписували його попередники. Просто у нього немає таких повноважень! Не вірите? Почитайте законодавство і ви не знайдете жодної подібної норми! Відповідно до 19 статті Конституції, чітко зазначено, що всі органи державної влади та посадові особи діють лише у межах своїх повноважень, визначених Законами України. У змінах до Конституції, прийнятих у 2016 році зазначено, що суб’єкти-учасники формування суддівського корпусу КСУ, позбавлені права звільняти суддів. Таке право має лише сам Конституційний Суд. Такими вже є зміни до Основного Закону. Всі претензії до Порошенка та попередньо діючого парламенту.

Тому, дурнувата поведінка Володимире Зеленського руйнує правову систему України. Це відкриває ворота хаосу і запускає правову непередбачуваність. Те, що накоїв Зеленський значно гірше, ніж коли Янукович переписував під себе Конституцію. Останній, бодай, намагався працювати в правовому полі, а цей діє поза межами будь-якого права взагалі.

— Що робити з указом Зеленського?

— Він має бути скасованим! Та хто це зробить? Конституційний суд, де сидить п’ятірка Зеленського? Я хотів би нагадати цим суддям, що коли прийде нова влада, без роботи залишаться вже вони! Чи ці служителі Феміди не вірять у закон бумерангу? Змушений їх розчарувати. Він існує!

— Як змусити Зеленського працювати у правовому полі?

— А чому ви мене питаєте? Нехай думає про це народ! Вибрали на свою голову блазня, ось тепер нехай і думають! Нехай читають Декларацію про права людини і громадянина, підіймають повстання і мітингують! Чому на вулицю виходять нещасні 5 — 6 тисяч осіб! Якщо на умовний Майдан прийдестільки людей, як збиралося у 1990 році, чи 1 грудня 2013 року, я запасуся попкорном і подивлюся, що робитиме уся ця шайка разом з космонавтами під назвою «Національна гвардія».

— Пам'ятаєте неконституційний розпуск парламенту?

— Так. Конституційний суд тоді себе не проявив! А тепер вони і страждають!

— Тобто Зеленський використав Конституційний суд…

— Коли порушують право, треба одразу бити по мізкам! А так…

— Ви сказали, що людям потрібно виходити на протести?

— Люди забули одне: кожен сидить в своїй хаті і сподівається, що все мине. Замість того, щоб вийти на мітинг проти продажу української землі, наші громадяни воліють лежати на диванах і думати, що це — виключно проблема фермерів. Подивимося, що буде, коли мешканці Дніпра, Києва, Одеси Харкова та інших великих міст не зможуть нікуди виїхати на шашлик. Земля стане приватною, і їм буде ніде відпочити на природі. Те ж саме стосуватиметься грибів, ягід та риби. Чиновники для вилову і збору вказуватимуть на спеціальні, платні місця. Уже якась обласна рада дозволила собі встановити тариф за бір грибів. Нічого просто так не минається. Закон бумерангу існує! Люди страждають від тарифів, заборон пов’язаних з коронавірусом та дурного судочинства. Бо що таке судочинство? Судді, яких призначила політична влада. А політичну владу обрав народ. Що я можу сказати?

— То може наших любителів диванів треба заохочувати до громадської активності.

— Це — болюче питання.