У 2021 році загинуло воїнів більше, ніж у 2020-му
І вони мають вартість. Ця вартість — ціною в людські життя. Так, хлопці, які дивляться на нас зі стел, закінчили свої життя на Землі. Але перемога — за нами! Вони засвідчили її власною смертю.
![У 2021 році загинуло воїнів більше, ніж у 2020-му](https://i-ua.tv/img/790x450/6/photo202112311215073-9ba69386.jpg)
На засніженій Алеї пам’яті, у Дніпрі зачитали 79 імен. Рівно стільки захисників України загинули від рук російських окупантів у 2021 році.
Збиратися на Алеї пам’яті, напередодні новорічних свят для патріотичної спільноти міста стало традицією. Її започаткував капелан «Дніпра-1» Дмитро Поворотний. Для порівняння, у минулому році, на війні з Росією відлетіли у Вирій 56 бійців, серед них була одна жінка.
— Війна триває. Начебто вона ментально далеко: буквально, за 350 км, це — 3 години їзди. Зараз дороги краще, ніж були в 2014 році, тому до війни можна добратися ще швидше, — розповів отець Дмитро.
![Отець Дмитро Поворотний](/files/upload/38/%D0%92%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0%20%D0%A2%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%86%D1%8F/%D0%92%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B5%D0%BF/110%20%D1%88%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0/%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8/%D0%93%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B0%D0%B4%D1%96%D0%B9%20%D0%9F%D0%B8%D1%81%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%96%D0%B8%D0%B2%D0%B8/%D0%86%D0%BE%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D0%B0%20%D0%9C%D0%BE%D0%BB%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD/%D0%93%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%80%20%D0%A5%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%82/%D0%A0%D1%83%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%BD%20%D0%A7%D0%B0%D0%B9%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9/%D0%A1%D0%B2%D1%8F%D1%82%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0%20%D0%9F%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%BA%D1%96%D0%B2%D0%BA%D0%B0/%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D0%BB%D1%96%202021/photo_2021-12-31_12-15-07.jpg)
![Люди запалили свічки](/files/upload/38/%D0%92%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0%20%D0%A2%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%86%D1%8F/%D0%92%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B5%D0%BF/110%20%D1%88%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0/%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8/%D0%93%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B0%D0%B4%D1%96%D0%B9%20%D0%9F%D0%B8%D1%81%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%96%D0%B8%D0%B2%D0%B8/%D0%86%D0%BE%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D0%B0%20%D0%9C%D0%BE%D0%BB%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD/%D0%93%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%80%20%D0%A5%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%82/%D0%A0%D1%83%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%BD%20%D0%A7%D0%B0%D0%B9%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9/%D0%A1%D0%B2%D1%8F%D1%82%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0%20%D0%9F%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%BA%D1%96%D0%B2%D0%BA%D0%B0/%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D0%BB%D1%96%202021/photo_2021-12-31_12-15-08%20(2).jpg)
Попри нерозчищені кучугури снігу, затори та морозний вечір, на Алею пам’яті прийшло близько 15 — 20 осіб. Отець Дмитро помолився за упокій полеглих Героїв, а люди запалили церковні, воскові свічки.
![](/files/upload/38/%D0%92%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0%20%D0%A2%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%86%D1%8F/%D0%92%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B5%D0%BF/110%20%D1%88%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0/%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8/%D0%93%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B0%D0%B4%D1%96%D0%B9%20%D0%9F%D0%B8%D1%81%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%96%D0%B8%D0%B2%D0%B8/%D0%86%D0%BE%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D0%B0%20%D0%9C%D0%BE%D0%BB%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD/%D0%93%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%80%20%D0%A5%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%82/%D0%A0%D1%83%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%BD%20%D0%A7%D0%B0%D0%B9%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9/%D0%A1%D0%B2%D1%8F%D1%82%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0%20%D0%9F%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%BA%D1%96%D0%B2%D0%BA%D0%B0/%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D0%BB%D1%96%202021/photo_2021-12-31_12-15-08%20(3).jpg)
— Місто стало в заторах не з причини війни, а тому, що пішов сніг. І хай воно ставатиме, за краще, від негоди, ніж через те, що тривають бойові дії. У 2015 році після всіх переживань, у мене був сумнів: як можна святкувати, коли йде війна та гинуть наші люди. Потім я для себе визначився, що свята потрібні. Наші Герої, гинуть, в тому числі, і за те, щоб у нас були наші свята. За те, щоб ми їх могли святкувати саме так, як вважаємо за потрібне. Бо це — свята нашого українського світу.
І вони мають вартість. Ця вартість — ціною в людські життя. Так, хлопці, які дивляться на нас зі стел, закінчили свої життя на Землі. Але перемога — за нами! Вони засвідчили її власною смертю. Вони загинули. Вони не здалися, не злякалися і не зневірилися. Кожному Героєві — шана та честь. Живому, який стоїть на рубежах в неприбраному снігу і полеглому, який нас оберігає в Небесному Воїнстві. А нам з вами стояти і свідчити віру в нашу перемогу. Думаю, вона неодмінно буде за нами, — переконаний Дмитро Поворотний.
![](/files/upload/38/%D0%92%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0%20%D0%A2%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%86%D1%8F/%D0%92%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B5%D0%BF/110%20%D1%88%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0/%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8/%D0%93%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B0%D0%B4%D1%96%D0%B9%20%D0%9F%D0%B8%D1%81%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%96%D0%B8%D0%B2%D0%B8/%D0%86%D0%BE%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D0%B0%20%D0%9C%D0%BE%D0%BB%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD/%D0%93%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%80%20%D0%A5%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%82/%D0%A0%D1%83%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%BD%20%D0%A7%D0%B0%D0%B9%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9/%D0%A1%D0%B2%D1%8F%D1%82%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0%20%D0%9F%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%BA%D1%96%D0%B2%D0%BA%D0%B0/%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D0%BB%D1%96%202021/photo_2021-12-31_12-15-07%20(3).jpg)
![](/files/upload/38/%D0%92%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0%20%D0%A2%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%86%D1%8F/%D0%92%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B5%D0%BF/110%20%D1%88%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0/%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8/%D0%93%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B0%D0%B4%D1%96%D0%B9%20%D0%9F%D0%B8%D1%81%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%96%D0%B8%D0%B2%D0%B8/%D0%86%D0%BE%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D0%B0%20%D0%9C%D0%BE%D0%BB%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD/%D0%93%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%80%20%D0%A5%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%82/%D0%A0%D1%83%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%BD%20%D0%A7%D0%B0%D0%B9%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9/%D0%A1%D0%B2%D1%8F%D1%82%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0%20%D0%9F%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%BA%D1%96%D0%B2%D0%BA%D0%B0/%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D0%BB%D1%96%202021/photo_2021-12-31_12-15-09.jpg)