Українські військові та інструктори НАТО перетягуватимуть канат
Продовження військових змагань у «СПАС — 23» запланували на червень. Тамтешня місцевість нагадує маленький Крим і знаходиться на кордоні з агресором. Нехай він бачить наші повноцінні військові змагання із представниками НАТО.
![Українські військові та інструктори НАТО перетягуватимуть канат](https://i-ua.tv/img/790x450/0/photo20220112150731-80b9ba45.jpg)
Мандрівка найвищою вершиною України, відпочинок у гірському будиночку, змагання та встановлення штандартів — усе це заплановано на 23 — 26 січня. У сходженні братимуть участь чотири команди: українські військові, інструктори з Північноатлантичного Альянсу, добровольці та ветерани АТО і рятувальники з Рахівського відділу ДСНС. Переможці змагань отримають «Кубок Пам’яті загиблих Героїв України „Небесна сотня“ та загиблих військовослужбовців 128-ї Закарпатської бригади». Захід називатиметься «Україна — стратегічний партнер НАТО заради миру та безпеки».
Українська військова організація «СПАС — 23» двічі на рік організовує сходження на Говерлу вже десятиліття. Третій рік поспіль це відбувається докупи з представниками НАТО. Змаганням та сходженню на гору сприяє та допомагає полковник ЗСУ Микола Журавель. Старт гірського маршруту розпочнеться 24 січня, о 5-й ранку.
— У минулому, 2021 році наш захід називався «Загартований війною», він відбувався у лютому, — розповідає лідер «СПАС — 23» Володимир Волков. — Тоді до нас доєдналося 17 інструкторів Альянсу, із них подолали 90% вершини тільки 6 осіб. Їм треба було залишитися, не доходячи 700 метрів до піку, бо такі до них вимоги. Тим паче температура на горі була — 25 градусів і дув вітер. Наші військові піднялися, заспівали Гімн України, встановили штандарти, зафіксували факт підняття та свою перемогу над вершиною і повернулися назад. Усе слава Богу. Усі повернулися здорові та неушкоджені. Потім забрали тих, хто лишився у будиночку, на підніжжі гори. Далі ми зустрічалися з територіальними громадами Закарпаття, з керівництвом ЗСУ і країни. Подібні сходження йдуть на максимальне укріплення стосунків між Україною і НАТО. До речі, півторахвилинний ролик про нього з’явився на сайті Північноатлантичного Альянсу.
![](/files/upload/38/%D0%92%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0%20%D0%A2%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%86%D1%8F/%D0%92%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B5%D0%BF/110%20%D1%88%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0/%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8/%D0%93%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B0%D0%B4%D1%96%D0%B9%20%D0%9F%D0%B8%D1%81%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%96%D0%B8%D0%B2%D0%B8/%D0%86%D0%BE%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D0%B0%20%D0%9C%D0%BE%D0%BB%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD/%D0%93%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%80%20%D0%A5%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%82/%D0%A0%D1%83%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%BD%20%D0%A7%D0%B0%D0%B9%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9/%D0%A1%D0%B2%D1%8F%D1%82%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0%20%D0%9F%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%BA%D1%96%D0%B2%D0%BA%D0%B0/%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D0%BB%D1%96%202021/%D0%93%D1%83%D1%80%D1%82%D0%BE%D0%B6%D0%B8%D1%82%D0%BE%D0%BA%20%D0%BE%D1%81%D0%B2%D1%96%D1%82%D1%8F%D0%BD/%D0%93%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%BB%D0%B0%202022/photo_2022-01-12_15-07-30.jpg)
![](/files/upload/38/%D0%92%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0%20%D0%A2%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%86%D1%8F/%D0%92%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B5%D0%BF/110%20%D1%88%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0/%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8/%D0%93%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B0%D0%B4%D1%96%D0%B9%20%D0%9F%D0%B8%D1%81%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%96%D0%B8%D0%B2%D0%B8/%D0%86%D0%BE%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D0%B0%20%D0%9C%D0%BE%D0%BB%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD/%D0%93%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%80%20%D0%A5%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%82/%D0%A0%D1%83%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%BD%20%D0%A7%D0%B0%D0%B9%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9/%D0%A1%D0%B2%D1%8F%D1%82%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0%20%D0%9F%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%BA%D1%96%D0%B2%D0%BA%D0%B0/%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D0%BB%D1%96%202021/%D0%93%D1%83%D1%80%D1%82%D0%BE%D0%B6%D0%B8%D1%82%D0%BE%D0%BA%20%D0%BE%D1%81%D0%B2%D1%96%D1%82%D1%8F%D0%BD/%D0%93%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%BB%D0%B0%202022/photo_2022-01-12_15-07-30%20(3).jpg)
![](/files/upload/38/%D0%92%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0%20%D0%A2%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%86%D1%8F/%D0%92%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B5%D0%BF/110%20%D1%88%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0/%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8/%D0%93%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B0%D0%B4%D1%96%D0%B9%20%D0%9F%D0%B8%D1%81%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%96%D0%B8%D0%B2%D0%B8/%D0%86%D0%BE%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D0%B0%20%D0%9C%D0%BE%D0%BB%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD/%D0%93%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%80%20%D0%A5%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%82/%D0%A0%D1%83%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%BD%20%D0%A7%D0%B0%D0%B9%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9/%D0%A1%D0%B2%D1%8F%D1%82%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0%20%D0%9F%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%BA%D1%96%D0%B2%D0%BA%D0%B0/%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D0%BB%D1%96%202021/%D0%93%D1%83%D1%80%D1%82%D0%BE%D0%B6%D0%B8%D1%82%D0%BE%D0%BA%20%D0%BE%D1%81%D0%B2%D1%96%D1%82%D1%8F%D0%BD/%D0%93%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%BB%D0%B0%202022/photo_2022-01-12_15-07-30%20(2).jpg)
У цьому році запланували змагання із військового багатобор’я. Після повернення з Говерли, учасники сходження зустрінуться у селищі Ясіня, неподалік від будинку культури, о 13:00. Там можна буде подивитися, як інструктори НАТО, наші військові, рятувальники та добровольці перетягують між собою канат. 28 січня учасники сходження їдуть у спорткомплекс університету імені Драгоманова. Там, за участі інструкторів з НАТО відбудеться семінар з рукопашного бою. Українці продемонструють західним колегам свої можливості з айкідо, самбо, та інших спортивних мистецтв.
— Наші заходи закладають постійно діючий формат військових змагань. Там буде 5 дисциплін, — розповів Володимир Волков.
Продовження військових змагань у «СПАС — 23» запланували на червень. «Плацдарм перемоги» відбудеться на території Херсонської області на узбережжі Карканицького заливу, в селищі Хорли Каланчакскього району. Там українські військові та їхні друзі з НАТО змагатимуться у перегонах на каноях, стрільбі та плаванні. Ініціаторам надасть допомогу київська організація «Мала Флотилія». Згідно меморандуму про співпрацю!
![](/files/upload/38/%D0%92%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0%20%D0%A2%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%86%D1%8F/%D0%92%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B5%D0%BF/110%20%D1%88%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0/%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8/%D0%93%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B0%D0%B4%D1%96%D0%B9%20%D0%9F%D0%B8%D1%81%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%96%D0%B8%D0%B2%D0%B8/%D0%86%D0%BE%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D0%B0%20%D0%9C%D0%BE%D0%BB%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD/%D0%93%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%80%20%D0%A5%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%82/%D0%A0%D1%83%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%BD%20%D0%A7%D0%B0%D0%B9%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9/%D0%A1%D0%B2%D1%8F%D1%82%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0%20%D0%9F%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%BA%D1%96%D0%B2%D0%BA%D0%B0/%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D0%BB%D1%96%202021/%D0%93%D1%83%D1%80%D1%82%D0%BE%D0%B6%D0%B8%D1%82%D0%BE%D0%BA%20%D0%BE%D1%81%D0%B2%D1%96%D1%82%D1%8F%D0%BD/%D0%93%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%BB%D0%B0%202022/photo_2022-01-12_15-07-28.jpg)
— Місцевість, де відбуватиметься «Плацдарм перемоги» нагадує маленький Крим і знаходиться на кордоні з агресором. Нехай він бачить наші повноцінні військові змагання із представниками НАТО, — додав Володимир Волков.
![](/files/upload/38/%D0%92%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0%20%D0%A2%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%86%D1%8F/%D0%92%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B5%D0%BF/110%20%D1%88%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0/%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8/%D0%93%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B0%D0%B4%D1%96%D0%B9%20%D0%9F%D0%B8%D1%81%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%96%D0%B8%D0%B2%D0%B8/%D0%86%D0%BE%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D0%B0%20%D0%9C%D0%BE%D0%BB%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD/%D0%93%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%80%20%D0%A5%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%82/%D0%A0%D1%83%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%BD%20%D0%A7%D0%B0%D0%B9%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9/%D0%A1%D0%B2%D1%8F%D1%82%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0%20%D0%9F%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%BA%D1%96%D0%B2%D0%BA%D0%B0/%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D0%BB%D1%96%202021/%D0%93%D1%83%D1%80%D1%82%D0%BE%D0%B6%D0%B8%D1%82%D0%BE%D0%BA%20%D0%BE%D1%81%D0%B2%D1%96%D1%82%D1%8F%D0%BD/%D0%93%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%BB%D0%B0%202022/photo_2022-01-12_15-07-28%20(2).jpg)