Театр на Печерську показав альтернативну Лесю Українку
«Твій Хтось» збирає аншлаг.
![Театр на Печерську показав альтернативну Лесю Українку](https://i-ua.tv/img/790x450/3/03bb7a48721-bde78b1b.jpg)
Леся Українка — та сама монументальна поетка, яку ми всі звикли бачити на 200-гривневій купюрі? А ось і ні! Вона — жива, схвильована і вміє кохати. Аби в цьому переконатися, варто подивитися виставу «Твій Хтось» у Київському академічному театрі на Печерську. Це — нагода переключити думки з війни на творчість та любов, бодай на деякий час.
Прем’єра «Твій Хтось» відбулася взимку, ще до повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Але через бойові дії та обстріли столиці, показ вистави призупинили. Утім, київські театри поступово повертаються до роботи. 10 та 12 червня «Твій Хтось» зібрав аншлаг.
Неіконостасна Леся
У виставі «Твій Хтось» Леся Українка стає антихрестоматійною. Режисерка Олена Лазовіч знесла поетку з монументального п’єдесталу і продемонструвала її сутність. Справжня Леся зовсім не нещасна, нелюблена дівчина і не прикута до ліжка жінка. Адже саме страдалицею її зображували у радянські часи. Леся Українка вельми енергійна. Вона творить, кохає і дарує жагу до життя. А ще, сміється крізь сльози. Драматургія вистави розкриває Лесю Українку, як людину, що вміє закохуватися.
![Аліка Бурим у ролі Лесі Українки](/files/upload/38/%D0%A2%D0%B5%D0%B0%D1%82%D1%80%20%D0%BD%D0%B0%20%D0%9F%D0%B5%D1%87%D0%B5%D1%80%D1%81%D1%8C%D0%BA%D1%83/12.png)
«Твій Хтось» — це про стосунки поетки з її двома коханими чоловіками — музикознавцем Климентом Квіткою та соціалістом Сергієм Мержинським. А якщо Леся Українка вміє кохати, вона ментально здорова. Тому, ставимо галочку. Міф про хвору жінку — спростовано. Психологічно поетка була абсолютно здоровою та активною. Адже здібність до кохання — це свідчення дії.
Динамічну, активну та натхненну Лесю втілила на сцені акторка Аліка Бурим, а двох її чоловіків зіграли Григорій Бакланов та Олександр Бондар.
Щоб закохатися
Показ вистави «Твій хтось» означає аншлаг. Театр на Печерську отримав багато відгуків, а деякі глядачі навіть встигли позакохуватися. Зустрічі з мистецтвом — вельми корисні для підтримки духу. Вона мобілізують внутрішній ресурс. Це — ще одна можливість
![](/files/upload/38/%D0%A2%D0%B5%D0%B0%D1%82%D1%80%20%D0%BD%D0%B0%20%D0%9F%D0%B5%D1%87%D0%B5%D1%80%D1%81%D1%8C%D0%BA%D1%83/02_BB7A4677%20(12).jpg)
Чому варто ходити на вистави під час війни?
Театральне мистецтво — це про справжність почуттів, відчуттів і поглядів, адже істина знаходиться у коханні. Меседжі про любов за умов російської навали, надзвичайно добре підтримують психологічний стан нації. Бо кохання ще більше сприяє єдності та оновлює серця.
![](/files/upload/38/%D0%A2%D0%B5%D0%B0%D1%82%D1%80%20%D0%BD%D0%B0%20%D0%9F%D0%B5%D1%87%D0%B5%D1%80%D1%81%D1%8C%D0%BA%D1%83/01_BB7A4502%20(1)%20(1).jpg)
Фотограф — Олександр Зубко.