В росії відбудеться повторення параду суверенітетів — Володимир Воля

Представники п’яти регіонів росії (Уралу, Кенігсберга (Калінінградська область), Інгрії (Ленінградська область), Сибіру і Кубані оголосили про початок підготовки до референдумів за свою незалежність.

В росії відбудеться повторення параду суверенітетів – Володимир Воля
В росії відбудеться повторення параду суверенітетів – Володимир Воля

Зокрема, п'ять регіонів рф проведуть референдуми в онлайн-форматі за незалежність і вихід зі складу росії Представники опозиції окремих регіонів заявили про намір воювати на боці України та просити допомоги у НАТО та ЄС щодо від'єднання від рф. В свою чергу, на думку секретаря РНБО України Олексiя Данiлова, росiя найближчим часом припинить своє iснування в нинiшнiх межах. Він вважає, що буде вiльна Iчкерiя, Татарстан, Дагестан. Тож чи дійсно очікувати розпаду росії, до чого це може призвести та чи варто Україні знову стати ядерною державою, розбирався i-ua.tv з політологом- міжнародником Володимиром Волею.

— Коли ці регіони можуть вийти зі складу рф та яке майбутнє її очікує?

— Дійсно, зі складу рф можуть вийти декілька регіонів. Зокрема, Чечня, адже значна частина чеченського народу хотіла незалежності. Значна частина населення була змушена залишити свою батьківщину. Проте Р. Кадиров агітує проти незалежності Чечні, розказуючи, що республіка без російських грошей не виживе. Також є представники татарського народу, які активно виступають за вихід Татарстану зі складу росії. Тому проте цілком можливо, що Чечня та інші республіки стануть незалежними. Зокрема, Татарстан, який відокремиться від росії. Тому вже можна говорити про переформатування росії в конфедерацію. Відбудеться переформатування відносин національних республік з москвою в бік незалежності. Тобто перетворення росії від унітарної держави на реальну конфедерацію.

— Коли це може відбутися?

— Цей процес може відбутися в перші декілька років після того, як в рф змінеться влада. До речі, росія вже частково проходила цей процес у 90-ті роки, коли відбувся парад суверенітетів при експрезиденті Єльцині. Тоді республіки мали набагато більше повноважень, а ніж вони мають при путіні. Він відібрав ці повноваження у Татарстану, Башкортостану і так далі. Тому відбудеться повторення параду суверенітетів. Але це буде вже більш якісніше та на більш високому рівні.

— Що буде з ядерною зброєю після виходу зі складу рф кількох республік?

— Немає механізмів, які б змусили росію відмовитися від ядерної зброї. Не існує широкої коаліції в світі, яка б запроваджувала проти рф санкції щодо ядерного озброєння. Цей процес не можна реалізувати з огляду на міжнародно- політичні обставини. Ми бачимо, що Північна Корея пори суцільні санкції все-таки отримала ядерну зброю. Позбавити рф ядерної зброї, яка економічно багатше за Північну Корею, теж не вийде. Тому вже нове російське керівництво повинно погодитися знищити свій ядерний арсенал. Проте це нереалістичний варіант. Ядерна зброя залишиться у росії. Можливо її стане менше, адже ядерні сили потребують величезних коштів на утримання. Ще раз наголошу, що не існує правових міжнародних механізмів для того, щоб позбавити рф ядерної зброї. Адже світ навіть не може завадити отриманню ядерної зброї.

— Можливо Україні треба знову стати ядерною державою?

— Утримання ядерної зброї дуже дорого коштує. Це дуже дорога, хоч і статусна іграшка. Крім того, це не гарантує захист від нападу іншої держави. Ті, хто вважають, що рф не напала б якщо у України була ядерна зброя — помиляються. Є таке поняття, як баланс ядерних сил. Найбільший баланс ядерних сил між рф та США. Для того, щоб не напали, нам треба дуже багато ядерних боєголовок. Це все гроші та безпека. Тому не думаю, що ядерна зброя нам потрібна, як панацея. Світ рухається далі в технологічному плані. Так, ядерна зброя, поки найбільш руйнівна, але застосовувати її точно ніхто не буде через ядерне стримування. Тому ядерна зброя — це більш символічне явище.

— Тоді Україні треба виробляти більше власної зброї, щоб захиститися від ворогів?

— Україна повинна займатися створенням власної обороноздатної, боєздатної, високотехнологічної армії та виготовляти зброю. Але для цього треба підіймати економіку, яка дозволить все це побудувати. Крім того, Україна має вступити до НАТО, щоб бути союзниками з трьома ядерними державами — США, Британією та Францією. Цього буде достатньо для захисту. Не треба витрачати гроші на утримання ядерної зброї, краще їх витратити на виготовлення ефективних видів сучасного озброєння та забезпечення власної армії. Не виключаю, що з’являться більш ефективні та сучасні види озброєння у порівнянні з ядерною зброєю. Зокрема не такі руйнівні, які не будуть знищувати все навколо, як ядерна зброя.

росіяни вважають, що під прикриттям ядерної зброї, вони можуть витворяти звірства в Україні. Проте вони можуть лише тільки їй погрожувати. З іншого боку, ми бачимо, що їх армія сиплеться. Адже всі кошти йдуть на утримання ядерної зброї, а не армії. Тому виходить так, що росіяни направляють в Україну мобілізованих в якості гарматного м’яса та живого щита. В кожному окупованому селі сидить купа російських військових без танків лише зі стрілецькою зброєю.