Нові побачення з Національною оперою

Національний академічний театр опери та балету України імені Тараса Шевченка після тривалої паузи відновив свою роботу. І хоча наразі вистави тут лише «денні» (початок о 14.00) та винятково у вихідні дні, а кількість глядачів обмежена (лише 300 осіб), театр своєю афішою гарантує радість від зустрічі з улюбленими виставами та артистами.

Нові побачення з Національною оперою

Як запевнив головний режисер театру, народний артист України Анатолій СОЛОВ’ЯНЕНКО, весь колектив Національної опери сьогодні сповнений натхненної енергії. Актори надзвичайно щасливі, що знову мають можливість працювати для рідного київського глядача та гостей столиці. А оскільки цього дня Україна разом з усім світом відзначала День Європи, то для показу обрали одну з перлин європейської оперної спадщини — комічну оперу Джоаккіно Россіні «Севільський цирульник», що належить до найвідоміших у своєму жанрі і ось вже понад двісті років залишається не тільки у діючому репертуарі світового оперного мистецтва, а й користується незмінною прихильністю слухачів. Її герої потрапляють у досить химерні ситуації, окреслені дотепним сюжетом лібрето, створеним за мотивами безсмертного твору французького драматурга П’єра Бомарше. В осучасненій версії Анатолія Солов’яненка ця опера давно вже стала однією з наулюбленіших серед шанувальників Національної опери України.

— Коли їхала на виставу, то відчувала, наче в мене сьогодні прем’єра, — зізналася виконавиця ролі Розіни, заслужена артистка України Ольга ФОМІЧОВА, — хоча насправді співаю цю партію вже багато років. Цього дня все дуже зворушливо і хвилююче.

Війна торкнулася кожного з нас. Я змушена була свого одинадцятирічного сина відпустити з бабусею і дідусем за кордон. З початку березня вони у Німеччині. Нещодавно мала щасливу нагоду їх побачити. Ми були з благодійними гастролями у цій країні. Тут українські актори виступали разом з німецьким оркестром та хором. Ми побачили щиру підтримку закордонних колег. А ті відчуття, коли ти виходиш на уклін із жовто-блакитним прапором і тебе супроводжують десятихвилинними оваціями, неможливо передати словами. І ось я знову у Києві. Надзвичайно щаслива, що маю можливість грати у першій виставі нашого театру після такої довгої перерви.

— Щойно повернувся зі Львова, — розповів виконавець ролі вчителя музики Дона Базіліо, народний артист України Сергій МАГЕРА, — у цьому місті взяв участь у кількох благодійних концертах. Також долучився до великого заходу у Тернопільському музично-драматичному театрі, всі зароблені на цьому заході кошти пішли на потреби Збройних сил України. З радістю сприйняв новину, що частково відновлює свою роботу Національна опера України. Відразу з потягу приїхав до театру грати в одній зі своїх улюблених вистав.

Нас багато років знищували, в тому числі нищили українську культуру. Я думаю, що сьогодні в Україні має бути бойкот на виконання творів російських композиторів. Не скажу, що російська культура сама по собі погана, але нам потрібно підіймати своє. Особисто у мене був контракт з Варшавою, де я мав у червні виконувати партію у «Євгенії Онєгіні». Я відмовився від цього контракту…

Наступного дня на сцені Національної опери України показали перлину українського оперного мистецтва «Наталка Полтавка» Миколи Лисенка. Композитора привабив сюжет однойменної п’єси Івана Котляревського щирим розкриттям життя простого народу, реалістичним відображенням народного побуту. Головний персонаж опери — полтавська дівчина Наталка, що тужить за коханим Петром, який перебуває у далекій стороні і невідомо коли повернеться. Через волю матері вона змушена згодитись на заручини з Возним.

— Керівництво театру нам запропонувало повернутися до Києва, знову поринути у творчість, — зазначила виконавиця ролі Наталки, заслужена артистка України Наталка НИКОЛАЇШИН. — У лютому жорстока війна знищила всі наші плани, а сьогодні ми намагаємося настільки це можливо повернутися до повноцінного життя, починаємо думати про майбутні концерти і вистави. Допомагаємо киянам, прагнемо підтримати їх духовно, дати українцями більше віри у майбутнє. Сподіваємося, що вже скоро почуємо гарні новини про нашу перемогу!..

Вже на наступні вихідні у театрі обіцяють показати опери Дж. Верді «Ріголетто» та Дж. Б. Перголезі «Служниця-пані». А в червні афішу театру почнуть прикрашати і балетні вистави.

Хочеться побажати, щоб надалі з головної оперної сцени країни поруч з італійською частіше звучала і наша рідна українська мова.

Інтерв’ю з заслуженою артисткою України Наталкою НИКОЛАЇШИН читайте найближчим часом.

Друковану версію читайте в газеті «Слово Просвіти».