Дбайте про інфогігієну — не передавайте жодної інформації неперевіреним особам
Умови війни потребують особливого ставлення до особистих даних. Ворог використовує будь-яку можливість отримати розвідувальну інформацію.
Про це попереджає Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
На сьогодні відомо про велику кількість випадків, коли російські спецслужби, під виглядом уповноважених державних служб або «громадських організацій», виходили на зв’язок з родинами наших Захисників. Свої звернення пояснювали нібито метою «надати інформацію» про військового, або «сприяти визволенню з полону». Але! В кожному із цих випадків передача будь-якої інформації жодним чином не допомагало нашим військовим, які опинились в біді.
Важливо розуміти, що паспортні дані, посада, звання, номер частини, останнє місце перебування Захисника, його фото у військовій формі тощо — важлива інформація, яка може бути використана ворогом проти самих Захисників, їхніх родин та нашої країни в цілому.
Пам’ятайте:
1.Такі відомості можуть становити небезпеку для самого Захисника, оскільки його дані можуть бути оприлюдненні в інформаційному просторі із негативними закликами.
2.У разі позначення останнього відомого місця перебування чи дислокації військового або частини, у якій він проходить службу та місця її дислокації, витік інформації може призвести до розвідувальних дій з ворожої сторони та становити небезпеку життю інших Захисників.
3.Інформація може бути використана проти рідних. Зокрема, з ними можуть зв’язатися ворожі структури з метою «отримання викупу». При цьому, марно очікувати реального повернення ваших рідних. Адже всі ці дії відбуваються нелегально і реальних повноважень «зв'язкові"не мають. З тієї ж причини не варто очікувати на повернення коштів у разі «невдачі».
Наголошуємо, що обміном полонених чи пошуком зниклих безвісти Захисників займаються лише органи державної влади та відповідальні установи чи організації. Наша держава працює із кожним випадком і кожною справою. Робиться все можливе для повернення наших Захисників з полону.
Тож щоб зберегти свої персональні дані й кошти уважно ставтесь до телефонних дзвінків, повідомлень. Не повідомляйте і не передавайте свої персональні дані, дані Захисника, дані своїх близьких та знайомих неперевіреним особам.
Дбайте про інформаційну безпеку й інфогігієну, користуючись лише перевіреними офіційними державними ресурсами й платформами.