Україна отримає від партнерів гроші на опалювальний сезон

Під час конференції у швейцарському Лугано Україна домовилася про отримання від міжнародних партнерів фінансової підтримки у 1,9 млрд доларів. З цієї суми 600 млн доларів передбачено у вигляді фінансової підтримки, а понад 500 мільйонів — для підготовки до опалювального сезону.

Про це у своєму Telegram повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Він зазначив: також понад 500 млн доларів буде спрямовано на розвиток аграрного сектору — у вигляді засобів зберігання продукції, покращення логістики та забезпечення ліквідності для підприємств.

Ще майже 250 мільйонів підуть на розвиток проектів цифрової трансформації нашої країни. «Під час Міжнародної конференції у Лугано ми не лише представили драфт Плану відновлення України. Ми продовжили об'єднувати наших партнерів для підтримки та допомоги нашій державі прямо зараз», — підкреслив український прем'єр.

План передбачає, що повномасштабна війна триватиме до 2023 року. При цьому процес вступу в ЄС триватиме ще два роки після цього, а з 2026-го до 2032-го має відбутися «вирівнювання» рівня життя в ЄС та Україні.

План амбітний і передбачає фінансування лише до кінця поточного року у розмірі 60−65 млрд доларів. Ці гроші, як підрахували експерти, також потрібні для військової перемоги над Росією (звільнення тимчасово окупованих територій).

Загалом на повноцінне відновлення України, запуск економіки необхідно 750 млрд доларів за 10 років. Це може стати найбільшим проєктом не лише в історії країни, а й у історії сучасної Європи.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше Шмигаль констатував, що зима буде складною для України. А також розповів про майбутні тарифи.

Рекомендовані публікації