Анексія окупованих територій створить загрозу, що Путін використає ядерну зброю — політолог

У п’ятницю, 30 вересня, під час виступу перед обома палатами російського парламенту президент РФ Володимир Путін може оголосити про анексію окупованих українських територій.

Анексія окупованих територій створить загрозу, що Путін використає ядерну зброю — політолог
Анексія окупованих територій створить загрозу, що Путін використає ядерну зброю — політолог

Про це повідомляє розвідка Міноборони Великої Британії.

«Існує реальна можливість, що Путін використає свій виступ для офіційного оголошення про приєднання окупованих регіонів України до Російської Федерації», — зазначає британська розвідка, нагадуючи, що «референдуми», які зараз проходять на цих територіях, мають завершитися 27 вересня.

Про наслідки псевдореферендумів, я для рф так і для України, сьогодні розказав політолог Володимир Воля. За його словами анексія стане причиною для погіршення ставлення до Росії з боку держав, які зараз займають офіційно нейтральну позицію.

«Сама по собі вистава з «референдумом» не матиме серйозних наслідків для Путіна. А от за анексію окупованих українських територій будуть запроваджені проти Росії нові санкції:

— персональні санкції проти тих, хто організовував «референдуми», забезпечував їх проведення тощо;

— нові секторальні санкції та санкції проти російських установ, підприємств, банків, компаній.

Після того, як Путін оголосить про анексію українських територій і рада федерації РФ затвердить анексію, зросте ймовірність, що Казахстан призупинить або припинить своє членство в ОДКБ", — зазначає експерт.

Анексія погіршить ситуацію для Путіна в самій Росії.

«В умовах санкційного тиску Кремлю доведеться збільшувати витрати на відновлення і утримання «нових територій» та на утримання армії для захисту цих територій. До гасла «Хватит корить Кавказ!» додасться гасло «Хватит кормить Донбасс!», — зауважує політолог.

Анексія окупованих територій створить загрозу, що Путін використає ядерну зброю.

«Путін використає ядерну зброю, щоб зупинити спроби українських сил звільнити ці території. Можливо, що Путін вдасться до демонстраційного застосування ядерної зброї, щоб продемонструвати, що не він не лякає, а готовий це зробити насправді. У такому випадку український наступ стане неможливим на невизначений термін. І лінія фронту на певний час може виявитися „замороженою“. Разом з тим, існує ймовірність, що український наступ буде продовжений, якщо наступ продовжить Росія. В такому випадку вже не матиме смислу боятися, чи застосує Путін ядерну зброю насправді», — говорить політолог Володимир Воля.

Рекомендовані публікації