Перевіряти на поліграфі треба не тільки працівників НАБУ, а й поліцію та нардепів — експерт

Не має бути вибірковості під час перевірок на поліграфі. Його мають проходити всі чиновники без виключення та правоохоронці.

Всіх депутатів варто перевірити на зв’язки з рф
Всіх депутатів варто перевірити на зв’язки з рф

Про це в коментарі i-ua.tv заявив експерт з соціальних питань Андрій Павловський.

«Процедура поліграф не несе жодних юридичних наслідків, тому що вона чітко не прописана у законодавстві України. Вона носить добровільний характер. Однак, якщо на поліграфі хочуть перевіряти працівників НАБУ, то це має стосуватися всіх правоохоронців. Зокрема, поліції, СБУ, прокуратури, суддів, а також чиновників. Всі вони мають проходити перевірки на поліграфі, щодо корупції та зв’язків з рф. Адже половина службовців, які сьогодні обіймають високі посади, мають або родичів, або жінок чи чоловіків з російським громадянством. Також мають зв’язки з російським бізнесом навіть під час війни», — каже А. Павловський.

На його думку, кандидатів у депутатів варто зобов’язати заповнювати більш розгорнуті анкети та проходити поліграф.

«Всіх депутатів варто перевірити на зв’язки з рф та корупційну складову, дивлячись на те, які законопроєкти вони приймають та розробляють», — резюмує А. Павловський.

Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський заявив, що новий законопроєкт щодо НАБУ і САП передбачає проходження детектора брехні для осіб, які мають родичів з росії.

Про це заявив президент під час спілкування з медіа 24 липня.

«Підготували законопроект, який базується на основних принципах незалежності антикорупційних органів», — заявив Зеленський.

Він зауважив, що є нові норми в цьому законопроекті, які будуть застосовуватись, як захист від впливу російської федерації, передусім через кейси, які відбулися з деякими представниками НАБУ.