Визнання Голодомору геноцидом державами світу — пріоритет у Плані заходів до 90-х роковин
«Мусимо визнати, що вкотре стандартна формула про те, що минулі злочини ніколи не мають повторитися, знову не спрацювала. Ті страшні події повторюються нині в Україні.
Верховна Рада України звернулася до парламентів держав світу із закликом визнати Голодомор 1932−1933 років геноцидом українського народу.
Як тоді, так і нині Росія намагалася нав'язати свою волю Україні, а зіткнувшись із опором, вирішила вдатися до грубої нічим неприкритої сили та геноциду.
Верховна Рада України закликає парламенти держав світу відновити історичну справедливість та визнати Голодомор 1932−1933 років в Україні злочином геноциду Українського народу. Це стане важливим сигналом усім силам у світі, які можуть вдатися по нових геноцидних дій та вагомим внеском у справу забезпечення мирного та безпечного майбутнього для прийдешніх поколінь", — йдеться у постанові українського парламенту.
Наразі Голодомор 1932−1933 визнали геноцидом українців парламенти 17 держав-учасниць Організації Об’єднаних Націй зі 193-х.
Саме визнання Голодомору геноцидом іноземними державами визначене ключовим завданням у Плані заходів на 2022−2023 роки до 90-х роковин трагедії.
План заходів затвердив Оргкомітет з підготовки і проведення заходів у зв’язку з 90-ми роковинами Голодомору на засіданні 16 листопада за співголовування Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука та керівника Офісу Президента Андрія Єрмака.
«Увесь світ має розуміти, що Росія була і залишається злочинцем, для якого геноцид — прийнятний інструмент для досягнення власних цілей», — наголосив під час засідання Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Також у Штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку відбувся захід пам’яті жертв Голодомору «Голод як зброя: його довгострокові наслідки для людини та людського розвитку». Про це повідомляє «Укрінформ» з посиланням на власного кореспондента у Нью-Йорку.
Захід організували постійне представництво України при ООН та українська громада США. У ньому взяли участь представники дипломатичних місій при Організації Об’єднаних Націй. Йшлося про геноцидну природу дій Москви щодо українців у 1932−1933-му та сьогодні й використання російським режимом голоду як зброї масового знищення.