Уряд ухвалив рішення щодо виплат ВПО в січні 2023 року

Кабінет міністрів України ухвалив рішення щодо виплат допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Згідно з документом, у січні 2023 року допомога на проживання надається особам, які перемістилися з тимчасово окупованої російською федерацією території України, території територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), а також внутрішньо переміщеним особам, у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження.

При цьому застосовується перелік територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), що діяв станом на 1 грудня 2022 року.

Починаючи з лютого допомога надається з 1 числа місяця, що настає за місяцем, в якому був оновлений перелік територій, на яких ведуться бойові дії, або тимчасово окупованих російською федерацією.

Нагадаємо, що у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України роз’яснили, чи потрібно військовозобов’язаним ВПО ставати на облік у військкоматі.