В ISW пояснили, навіщо Пригожин маніпулює «захопленням Соледара»

Власник приватної військової компанії «Група Вагнера» ​​Євген Пригожин продовжує мусувати тему «захоплення Соледара» найманцями цієї ПВК. Так він намагається підняти свій політичний статус.

Крім того, тему російського наступу на місто Соледар на Донеччині Пригожин використовує для опосередкованоъ критики російських збройних сил та вищого командування. Про це йдеться у новому аналітичному матеріалі Інституту вивчення війни (ISW).

На думку аналітиків ISW, власник і фінансист ПВК Вагнера Євген Пригожин продовжував використовувати роль найманців у захопленні Соледара, щоб підняти свій політичний статус та опосередковано критикувати звичайні російські збройні сили.

«14 січня Пригожин опублікував кадри, які, як він стверджував, були зняті в Соледарі, рекламуючи заявлену роль Вагнера у захопленні міста. Пригожин представив командира групи Вагнера, який керував захопленням селища, і підніс здібності Вагнера порівняно із звичайними російськими збройними силами», — зазначено у матеріалі.

Пригожин також всіляко розхвалює систему управління, що існує у створеній ним ПВК, а також «багатий досвід, незалежність та ефективну військову техніку» найманців, значну частину з яких становлять завербовані у російських в'язницях та колоніях в'язні.

«Пригожин заявив, що Група Вагнера досягла успіху завдяки своєму багатому досвіду, незалежності, ефективній військовій техніці та чудовій системі управління. Пригожин стверджував, що система управління групи Вагнера стимулює командирів і підлеглих до тісної співпраці на місцях і дозволяє почути скарги звичайних бійців», — наголосили аналітики ISW.

Щодо питання, хто ж зараз контролює місто, в ISW констатували, що 14 січня російські війська продовжили наступальні операції в районі Соледара.

За даними українського Генштабу, захисники України відбили атаки російських військ у районі Роздолівки (7 км на північ від Соледара), населених пунктів Сіль (5 км на північний захід від Соледара) та Червона Гора (5 км на південний захід від Соледара).

При цьому російські канали стверджували, що найманці ПВК Вагнера продовжували наступальні дії у районі Червоної Гори та практично повністю контролюють населений пункт. Також вони заявляли, що вагнерівці штурмували Підгородне за 6 км на південний захід від Соледара.

У свою чергу, в російському міноборони похвалилися розмитими успіхами штурмових загонів у взаємодії з частинами ВДВ ЗС рф у напрямку населеного пункту Сіль. Ці «успіхи» росіяни спробували підтвердити кадрами, які нібито зафіксували, як українські військові вивозять поранених із залізничної станції у цьому населеному пункті. У повідомленні наголошується, що окупанти нібито ведуть бої за контроль над залізничною станцією, хоча ще напередодні, 13 січня, росіяни вже заявляли про її захоплення. ISW досі не може незалежно перевірити ці твердження.

При цьому аналітики припускають, що українські сили, ймовірно, не утримують позиції в населеному пункті Соледар, незважаючи на те, що українське командування 14 січня затверджувало протилежне.

«Українські джерела стверджують, що українські сили контролюють позиції на західній околиці Соледар та продовжують боротьбу за контроль над населеним пунктом», — зазначено у матеріалі.

Нагадаємо, що в Інституті вивчення війни спростували заяви окупантів про захоплення Соледара російські війська не захопили Соледар Донецької області, незважаючи на кілька заяв з боку окупантів про те, що місто впало і що Бахмут ризикує опинитися в оточенні.


Джерело: ISW