Україна готується до ударів по Кримському мосту — BILD

ЗСУ ймовірно, готується до того, щоб завдати нового удару по Кримському мосту.

Україна готується до ударів по Кримському мосту
Україна готується до ударів по Кримському мосту

Так вважає низка експертів та військових аналітиків.

Наприкінці минулого тижня українська армія атакувала у Криму російські пороми «Авангард» та «Конро Трейдер». російські джерела повідомляють, що для ударів по них використовувалася західна зброя — ракети ATACMS та Storm Shadow. При цьому російська система протиповітряної оборони Криму вкотре дала збій.

Як мінімум один із двох поромів потонув, у корпусі другого судна утворилася велика пробоїна. Обидва пороми, як зазначає військовий оглядач видання Юліан Рьопке, вже багато років курсують між російською територією та анексованим півостровом.

З відкриттям Кримського мосту у жовтні 2018 року пороми втратили своє значення, оскільки росія могла доставляти вантажі до Криму безпосередньо залізницею. Проте все змінилося у жовтні 2022 року, коли Україна вперше атакувала Кримський міст. Потужний вибух серйозно пошкодив залізничну частину та вивів її з ладу на кілька тижнів. Раптом кримські пороми «Авангард» та «Конро Трейдер» знову стали важливими для постачання півострова цивільними та військовими товарами.

«Деякі спостерігачі вважають, що удар по поромах може бути ознакою нової атаки, що готується, на Кримський міст. Згідно з цією версією, Україна хоче зробити так, щоб росія не могла одразу знову розраховувати на пороми як на заміну залізничному маршруту через Керченську протоку», — пише видання.

При цьому незрозуміло, коли і як українські військові мають намір знову атакувати Кримський міст. Раніше для цього використовува


Джерело: BILD