Підготовка до війни з рф та сигнали путіну, щодо України — політолог підбив підсумки саміту НАТО

Після саміту НАТО в декларації було зафіксовано незворотність та безальтернативність членства України в Альянсі.

Підготовка до війни з рф та сигнали путіну, щодо України
Підготовка до війни з рф та сигнали путіну, щодо України

Про це в коментарі i-ua.tv заявив політолог Володимир Воля.

Експерт підкреслив, що після саміту НАТО в декларації було зафіксовано незворотність та безальтернативність членства України в НАТО.

«Було прямо сказано, що Україна буде членом НАТО. А це пряме послання світу та путіну, що Україну Альянс на призволяще не кине. Адже пролунали заяви про передачу літаків, ППО та іншої військової допомоги та фінансування. Все це позитивні сигнали. Загалом саміт для України — позитивний Захід. Також на саміті велися перемовини про зняття заборони бити американськими ракетами в глиб рф. А те, що путін підіймає планку ескалації та жорсткості у цій війні, певне просування, щодо надання такого дозволу з боку США відбулося. Крім того, Столтерберг припустив, що Україну можуть взяти до НАТО у разі замороження лінії фронту. Це сигнал путіну, що нічого не вийде», — каже політолог.

Також він підкрслив, що стаття 5 НАТО може буде заснована до держав Альянсу.

«Цю заяву на саміті НАТО варто розглядати, як агресивну поведінку росії. А через агресивну поведінку рф до України, схиляють держави члени Альянсу до думки, що вони можуть стати об’єктами для агресії з боку рф. Тому на всяк випадок Альянс вже у всерйоз розглядає можливості гіпотетичного ефективного застосування статті 5 на такі випадки», — каже В. Воля.

На його думку, рф може напасти на країни Балтії. Це стосується так званого Сувальського коридору, який з’єдную країни Балтії та Польщі.

«Адже у путіна є ідея з’єднати Калінінград з рф та Білоруссю. Може виникнути збройний конфлікт і тоді НАТО застосує статтю 5. Крім того, через війну рф в Україні Захід буде запроваджувати додаткові засоби реагування — санкції та обмеження. І коли з боку рф жорстокості до України все більше, то у Заходу більше підстав думати, що путін може вдатися до авантюри. А до них треба готуватися. На те існує військове планування, щоб визначати можливі ризики, навіть, якщо вони не мають реалізації», — підкреслив політолог.

Нагадаємо, що у Вашингтоні з 9 по 11 липня проходить ювілейний 75-й саміт НАТО. Одним з ключових питань зустрічі стало посилення України в рамках російсько-української війни, умови запрошення країни в Альянс та багато іншого.