Експерт розповів, про мирні плани Трампа, щодо завершення війни в Україні
Україна має переконати майбутнього президента США Дональда Трампа, що голові кремля володимиру путіну начхати на всі його плани, щодо врегулювання війни.
Про це в коментарі i-ua.tv заявив політолог Володимир Воля.
«Поки що є різні варіанти, які озвучують Трампу радники та політики. А ось жодних мирний планів конкретно від Трампа не має. Від нього лише є заява, що він завершить війну, поговоривши з путіним та Зеленським. Його план — якщо Україна відмовиться від миру, то США відмовиться від допомоги Києву, а якщо рф відмовиться від миру та буде далі воювати, то Трамп озброїть Україну до зубів. Насправді, що з цього правда, поки невідомо. Можна лише припускати, що Трамп не сформував остаточного бачення. Поки формується команда та адміністрація. Процес не завершено. Тільки після завершення буде проводитися формування реальна зовнішньо- політична програма. Не обов’язково вона співпаде з заявами Трампа під час передвиборчої програми», — каже В. Воля.
Він нагадав, що республіканці отримали контроль над усіма головними органами у США.
«Це адміністрація Трампа, переконливий контроль на сенатом та палатою представників. Тому очкуються домовленості між командою Трампа і великою частиною республіканської партії, яка є яструбами. Деякі з них виступають за збільшення допомоги Україні без додаткових умов та зняття обмежень на далекобійність. Для Трампа важливо, щоб був консенсус з цією партією. Ближче до завершення формування адміністративної команди Трампа, буде зрозуміло, які пропозиції пролунають, щодо врегулювання російського — української війни. Не виключно, що Трамп їх скаже у своїй промові в день інавгурації. Поки важко спрогнозувати, яким буде конкретний план дій Трампа. Однак, коли пропозиції будуть сформовані, то через пені канали вони будуть відправлені Україні та росії. Можливо це будуть параметри для завершення війни. Не думаю, що це буде швидко»,-підкреслює політолог.
На його думку, на пропозиції від Білого дому, щодо завершення він зможе швидко отримати відповідь від росії.
«Адже рф вчергове озвучила свою позицію — мир можливий, якщо рф виконає завдання, які вона поставила загарбницькою війною, яку веде проти України. А Київ має переконувати Трампа та його команду, що будь-які мирні пропозиції наштовхнуться на відмову путіна, який просто затягуватиме час, а потім вчергове скаже про передачу всіх анексованих регіонів України в повному територіальному складі. Тому маємо переконувати Трампа, щоб нам більше давали озброєння і при цьому максимально розбудовувати власний ВПК. Ми маємо створити зону для незручності російської авіації. Це 150 — 200 км, де була б зруйновна та постійно б руйнувалася вся логістика рф. Це стосується складів, станцій, поїздів, якими підвозитися все необхідне на фронт, а також військових майстерень та таборів. Для забезпечення такої зони, треба більше засобів ураження», — підкреслює В. Воля.
Також одна із важливіших задач, як зазначає експерт, щоб республіканці не блокували Україні допомогу.
«Якщо нам вдасться переконати Трампа, що путіну начхати на всі його плани, зокрема, що росію лише цікавить капітуляція України. До речі, росія повідомляє це Трампу через своїх посадовців. Якщо Трамп побачить докази, тоді в нього не залишиться вибору, як спробувати збільшити допомогу Україні. Можливо її переведуть у формат кредитів. Будемо сподіватис, що Трамп, якомога раніше зрозуміє, що рф відкидає всі його мирні плани», — резюмує політолог.
Нагадаємо, що за даними видання The Wall Street Journal, «Мирний план» Дональда Трампа щодо завершення війни в Україні, ймовірно, включає вимогу відмовитися від вступу до НАТО на 20 років та замороження лінії фронту без повернення територій (щоправда, поки що незрозуміло чи стосується це й підконтрольної Україні частини Курщини).
The Economist повідомляє, що Офіс Зеленського глибоко розчарований Байденом і вже опрацьовує два можливих «мирних плани» Трампа.
Другий план, якому Україна нібито віддає перевагу, озвучений колишнім держсекретарем Майком Помпео в Wall Street Journal, полягає в посиленні підтримки України як стримування РФ, залишаючи при цьому відкритою перспективу членства в НАТО.
У The Economist підкреслюють, що багато чого залежатиме від того, який план у підсумку підтримає Трамп.