Україна може залишитися без підтримки США: чи достатньо буде допомоги від ЄС?

Деякі західні країни можуть закрити небо над Україною. Однак наразі навряд чи розглядається питання введення західних військ в Україну.

аразі ведуться дискусії, щодо закриття неба над Україною
аразі ведуться дискусії, щодо закриття неба над Україною

Про це в коментарі i-ua.tv заявив політолог Олексій Якубін.

«Заяви Рютте звучать на тлі того, що НАТО та Європейські уряди оцінюють, що ж буде далі з Альянсом. Та з тим, як буде надавати допомогу США після приходу до влади Трампа. Адже сам Трамп та люди з його команди неодноразово говорили, що кошти на безпеку Європи більшою мірою мають шукати європейці. І це питання у найближчі 5−6 місяців може стати ще більш активнішим, якщо США не приймуть новий пакет допомоги для України. Тому на країни, які знаходяться в Європі може лягти додатковий тягар, пов’язаний з фінансуванням допомоги України. Саме тому Рютте на фоні цієї невизначенності говорить про те, що країни НАТО мають допомогти Україні більше», — каже О. Якубін.

За його словами, всередині НАТО ведеться дискусія, наприклад, щодо питання збиття дронів чи ракет над територією України.

«Деякі представники цих країн говорили, що цього наразі не може бути. Адже — це пряме зіткнення з росією, але в НАТО з цього приводу ведеться дискусія. Хоча НАТІвські країни до цього були готові. Зокрема, використовувати свою зброю над територією України. Про це також ведеться дискусія. А з приводу введення військ, багато буде залежати від того, якими будуть наступні кроки США. Наразі ведуться дискусії, щодо закриття неба. Далі все буде залежати від Трампа. Однак наразі навряд чи розглядається питання введення західних військ в Україну. Адже в США вже неодноразово говорили про те, що не готові відправляти свої війська до України», — підкреслює експерт.

На його думку, серед країн НАТО немає єдиної позиції, щодо фінансової та військової підтримки України.

«Зокрема, на якому рівні вони далі зможуть підтримувати Україну та надавати їй допомогу. Країни Балтії та наші найближчі сусіди продовжать допомагати Україні. З іншого боку є Угорщина, Словаччина та Німеччина, у якої зараз політична криза через економічну рецесію. І тут відкрите питання, чи готова низка цих країн взяти на себе роль США. Коли був перерив з допомогою від США, європейські країною якоюсь мірою підставили своє плече. Однак вони знали, що США все одно включяться у процес. Зараз трохи інша ситуація», — зазначає політолог.

На його думку, Україні залишається розраховувати на власні сили та ВПК.

«А також на найближчі країни, які можуть збільшити допомогу. На жаль, так званий колективний Захід може виявитися не настільки колективним», — резюмує політолог.

Нагадаємо, що Генсек НАТО Марк Рютте заявив, що Євроатлантичний і Індо-Тихоокеанський регіони — це не два окремі театри військових дій, і те, що відбувається в Україні, має вплив на глобальному рівні закликав партнерів робити більше для того, щоб Україна могла перемогти.

Також колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон попереджає, що британські війська можуть бути відправлені в Україну, якщо Київ залишиться без підтримки США.