У НАТО закликали надати Україні далекобійні ракети: що це означає?

Крім того, заяви голови Військового комітету НАТО адміралу Роба Бауера про превентивні удари по пускових установках рф, є відповіддю на удар російським Орєшніком по Україні.

щоб Україні передали  далекобійні ракети, такі заяви мають ухвалити на саміті НАТО глав держав.
щоб Україні передали  далекобійні ракети, такі заяви мають ухвалити на саміті НАТО глав держав.

Про це в коментарі заявив політолог Володимир Воля.

«Такі рішення можуть бути важливими, якщо вони ухвалюються за підсумками самітів НАТО, а не депутатів парламентів країн. Депутати можуть зібратися, поговорити та ухвалити. Тому ця резолюція Парламентської асамблеї НАТО не є офіційною позицією Альянсу. Адже офіційна позиція Альянсу фіксується у документах, які ухвалюються на самітах НАТО за участю глав держав членів НАТО, міністрів закордонних справ, або міністрів оборони. Все інше — просто депутатська заява», — каже В. Воля.

За його словами, для того, щоб Україні передали далекобійні ракети, такі заяви мають ухвалити на саміті НАТО глав держав.

«Наразі це позиція частки депутатів, які були на засіданні Парламентської асамблеї НАТО», — зазначає політолог.

Також він підкреслив, що в НАТО обговорюють превентивні удари по пускових установках рф.

«Це не просто так, а у разі, якщо будуть всі ознаки, що росія здійснила акти агресії відносно якоїсь країни Альянсу. Якщо залетить безпілотний, то це не буде кваліфікуватися, як акт агресії, а якщо рф спробує захопити частину території члена країни Альянсу, або умисно обстріляють об’єкти на території держави члена НАТО. В такому випадку, НАТО розглядає можливість завдавати превентивного удару по ракетних пускових установках рф», — підкреслює політолог.

На його думку, поки рф не наважиться напасти на країни НАТО. Однак, те, що стосується військового планування, передбачає врахування всіх можливих сценаріїв. Зокрема, підготовку реагування на всі можливі, навіть дуже гіпотетичні сценарії.

«Важливим є те, що після того, як рф запустила міжконтинентальну ракету дальністю 2000 км по території України, готується відповідь у частини зміни військового планування в рамках НАТО. Тобто заяви голови Військового комітету НАТО адміралу Роба Бауера про превентивні удари по пускових установках рф, є відповіддю на удар Орєшніком по Україні», — резюмує експерт.

Нагадаємо, що парламентська асамблея НАТО ухвалила резолюцію, в якій закликала надати Україні далекобійні ракети.

Це відбулося під час пленарної сесії в канадському Монреалі у понеділок, 25 листопада.

Автори резолюції також відзначають необхідність наростити військову, фінансову й гуманітарну підтримку України.