Миротворчі західні війська в Україні не є гарантією безпеки — політолог

Для присутності західних військ на території нашої країни, має бути укладена угода між США, рф, Україною, Китаєм та європейськими країнами.

Миротворчі західні війська
Миротворчі західні війська

Про це в коментарі i-ua.tv заявив політолог Олексій Якубін.

«Якщо говорити про розміщення західних або європейських військ на території України, то спершу для цього має бути укладена угода між США, росією, Україною, Китаєм та європейськими країнами. Тобто спершу угода, а потім війська. Тобто це не може передувати обговоренню того, на яких умовах і як розміщуватимуться ці війська в нашій країні. А це вже мають бути гарантії, що рф не скористається перемир’ям для того, щоб підготуватися і знову напасти. І судячи з заяв Дональда Трампа, він це розуміє», — каже О. Якубін.

За його словами, якщо росія нападе на європейських військових на території України, то країни НАТО вирішаватимуть чи є це нападом на країни НАТО.

" Адже війська будуть виконувати миротворчі функції. НАТівські країни будуть виходити виключно із своєї інтерпретації. Тобто чи будуть вони розглядати напад на їх війська, як напад на натівські країни. Вони будуть намагатися створювати певну невизначеність, бо в рф будуть думати, а чи відповість на їх напад НАТО. Однак в НАТО одразу мають про це відкрито заявити рф, щоб не було цієї невизначаності. Тому ще раз підкреслюю перед введенням європейських військ в Україну має бути укладена угода США, росією, Україною, Китаєм та європейськими країнами про те, як будуть функціонувати певні гарантії безпеки, які зобов’язання на себе беруть країни НАТО і лише потім для виконання цієї угоди можуть бути залучені миротворці", — резюмує політолог.

На його думку, якщо кремель не погодиться на умови Д. Трампа, то він може запровадити нафтові санкції проти рф.

Нагадаємо, що під час зустрічі в Парижі 7 грудня обраний президент США Дональд Трамп сказав, що Європа буде змушена взяти на себе основний тягар зобовʼязань за підтримкою України та майбутнім припиненням вогню.

Під час розмови із Володимиром Зеленським та Емманюелем Макроном Трамп, за словами джерел WSJ, сказав, що не підтримує членство України в НАТО, але хоче бачити «сильну, добре озброєну Україну» після будь-якого припинення бойових дій.

Обраний президент США додав, що Європа повинна відігравати головну роль у захисті та підтримці України, і що він хоче, щоб припинення вогню контролювали європейські війська, присутні в Україні, йдеться в матеріалі. Там додають, що Трамп виключив присутність військ США в Україні.