США порушили конвенцію про запобігання злочину геноциду — юрист- міжнародник
Знищення доказів про викрадення росією 30 000 дітей з України є співучастю у злочині геноциду.

Про це i-ua.tv заявив юрист-міжнародник, народний депутат VI-VII скликань, керівник Українського центра соціально-правових досліджень Володимир Пилипенко.
«Якщо це дійсно правда, то таке рішення США є незрозумілим. Адже докази, яка збиралися завдяки супутниковому зв’язку є унікальними. Вони підтверджували не лише факти викрадення, а могли слугувати доказовою базою у справі про геноцид українського народу. Адже викрадення українських дітей росіянами та їх депортація до рф не просто злочином депортації. Це складова злочину геноциду у формі насильницької передачі дітей з однієї групи до іншої», — каже юрист-міжнародник.
На його думку, необхідно дочекатися офіційної відповіді чи дійсно Адміністрація президента США Дональда Трампа зупинила програму відстеження масових депортацій українських дітей до рф.
«Вбачаю в цьому порушення США конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання. Вбачаю в цьому співучасть укриття злочину геноциду. Можливу були якісь інші мотиви. Не хочеться вірити, що це правда. А якщо це правда, то збір доказової бази про викрадення росією 30 000 дітей з України буде дуже важким. Адже вся інформація, яка збиралася Єльським університетом, могла слугувати доказовою базою. Не тільки у справі про геноцид, а і щоб повернути українських дітей, які були викрадені рф», — каже В. Пилипенко.
За його словами, якщо публікація Reuters виявиться правдивою, то можна говорити про порушення зобов'язань США конвенції щодо запобігання злочину геноциду.
На питання, чи може Україна подати до Міжнародного кримінального суду, експерт заявив наступне:
«Ці дані могли бути доказовою базою для Міжнародного кримінального суду. Очевидно вони позбулися хорошої доказової бази, завдяки якій путіна та його компанію можна було притягнути до відповідальності за злочин міжнародного геноциду. Адже це унікальні дані, які збиралися лабораторією Єльського університету. Тобто зникли докази, які фактично підтверджують, що рф здійснює політику геноциду стосовно українського народу. Якщо виявиться правдою», — підкреслив В. Пилипенко.
На його думку, виходячи з інформації, яка відом, Україна може звернутися до міжнародного суду ООН. Зокрема, щодо недотримання адміністрацією Трампа конвенції про виконання своїх зобов’язань в питанні покарання агресора за злочини геноциду.
«Адже за злочини депортації українських дітей за які МКС переслідує путіна», — резюмує В. Пилипенко.
Нагадаємо, що за словами законодавців-демократів, адміністрація президента Дональда Трампа припинила фінансовану урядом ініціативу під керівництвом Лабораторії гуманітарних досліджень Єльського університету (Yale HRL), яка відстежувала масову депортацію дітей з України, на тлі скорочень широкого спектра урядових програм США та більшої частини іноземної допомоги.
Держдепартамент і Єльський центр «зберігали докази викрадення дітей з України, яких вони ідентифікували, щоб поділитися ними з Європолом і урядом України для забезпечення їх повернення».
Також в листі додали, що через рішення адміністрації Трампа дослідники втратили доступ до величезної кількості інформації, включаючи супутникові знімки та інші дані, про близько 30 000 дітей, вивезених з України.