Німеччина планує профінансувати виробництво в Україні крилатих ракет з дальністю до 2500 км — BILD
Німеччина планує виділити фінансування Україні на розробку і серійне виробництво крилатих ракет з дальністю до 2500 кілометрів.

За даними видання, йдеться про мільйони євро для українського оборонно-промислового комплексу.
Також у Politico повідомляють, що під час сьогоднішньої зустрічі Президента України Володимира Зеленського і Канцлера ФРН Фрідріха Мерца у Берліні, буде оголошено про нову військову допомогу Україні.
Очікується, що пакет вартістю мільярди євро включатиме протиповітряну оборону (ППО), іншу зброю та технічні компоненти, які дозволять Україні створювати крилаті ракети.
Про моделі ракет і комплектуючі до них не уточнюється. Налагодження масового виробництва такої далекобійної зброї дозволить Силам оборони України завдавати ударів по стратегічним об’єктам Росії на більшій глибині її території.
«Довгий Нептун»
Нагадаємо, у березні Зеленський повідомив, що Україна збільшила дальність пуску крилатої вітчизняної ракети «Нептун» до 1000 кілометрів.
«Також сьогодні були доповіді щодо нашої ракетної програми. Маємо суттєві результати. Нова українська ракета, точний удар. Дистанція — тисяча кілометрів. Дякую нашим українським розробникам, виробникам і військовим», — розповів президент.
При цьому треба зазначити, що українські крилаті ракети комплексу «Нептун» Сили оборони вже тривалий час застосовують для ударів по важливих об’єктах російських окупантів.
У 2024 році ці крилаті ракети уражали склади боєприпасів як на тимчасово окупованій території, так і в Росії. Окрім того, під удар потрапляли і нафтобази країни-агресорки.
Вперше про адаптацію протикорабельної ракети «Нептун» для ураження наземних цілей стало відомо у квітні 2023 року. Тоді представник українського оборонного відомства повідомив, що конструктори працюють над модифікацією ракети для ураження наземних цілей.
«Довгий Нептун» може запускатись з тієї ж пускової установки, як і раніше протикорабельна версія цієї крилатої ракети Р-360 «Нептун». Ракета отримала нову систему наведення і супутникову систему позиціювання для керування на маршовій ділянці польоту. А на фінальному відрізку польоту наведення здійснюється за допомогою інфрачервоної системи самонаведення.